שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

גינדי טי אל וי


גלית אלוני
 
 

במיקום הנחשק ביותר במרכז העיר, קרליבך 4, גני שרונה, תל אביב, סמוך לאין ספור מוסדות חינוך, תרבות ובילוי

ממתינה לכם איכות חיים יחידה מסוגה בישראל. בואו להיות חלק מהקהילה המדהימה של גינדי TLV

הרבה לפני הגעתם של עליונות העל של היום, ניו יורקים כבר היו מודאגים מהסכנות האפשריות של מגורים רבי קומות ולא בלי סיבה לגיטימית. כאשר הופיעו גורדי השחקים הראשונים של העיר בשלהי המאה ה -19, זרימת אוויר ירודה וחוסר אור היוו סיכונים בריאותיים ניכרים לתושבים רבי קומות. למרות שטכנולוגיות מודרניות ועיצובים מתקדמים של בניינים שיפרו את החיים מעל הקומה השישית במאה האחרונה, התועלת והסיכונים היחסיים של מגורים רבי קומות והשפעתם על תוחלת החיים של אדם ממשיכים להתלבט על ידי חוקרים ברחבי העולם.

סיכוני החיים הגבוהים

למען הבהרה, אין סיכונים מובנים הקשורים למגורים בבניין רב קומות, אך ישנו מחקר גדול המציע כי בנסיבות מסוימות, דמוגרפיות מסוימות אכן מדווחות על שיעורי תמותה גבוהים יותר בקומות גבוהות יותר לעומת קומות תחתונות. סקר של מחקרים שנעשו לאחרונה מגלה כי הסיכונים יכולים להוביל את הסולם החל מזמני תגובה חירום איטית יותר לבידוד ודיכאון חברתי.

במחקר שצוטט באופן נרחב שפורסם בתחילת 2016 בכתב העת של ההסתדרות הרפואית הקנדית, נראה כי מגורים בגובה מגדילים באופן קיצוני את סיכוייו לשרוד דום לב. המחקר, שכלל 7,842 מקרים של דום לב מחוץ לבית החולים, הגיע למסקנה שההישרדות הייתה גדולה יותר בקומות התחתונות מאשר בקומות הגבוהות. אכן המחקר מצא כי ההישרדות הייתה 0.9 אחוז מעל הקומה 16 וכי אין ניצולים מעל הקומה ה -25. המחקר הגיע למסקנה כי זמני תגובה נמוכים יותר עשויים להאשים בירידה בשיעורי ההישרדות של התושבים המתגוררים בקומות גבוהות יותר.

בנוסף להיותו בסיכון גבוה יותר בגלל העובדה שהמגיבים הראשונים עלולים בסופו של דבר להיתקע בקומת הקרקע בהמתנה למעלית, המגורים בקומה גבוהה יותר נקשרו לבעיות בריאותיות רבות אחרות. מספר מחקרים שנעשו לאחרונה, למשל, מציעים כי במהלך התפרצות מחלה זיהומית ביותר, מגורים רבי קומות בכל הקומות נמצאים בסיכון גבוה יותר מאשר אנשים המתגוררים בבתים צמודי קרקע או צמודי קרקע.

נכון לעכשיו, אלו מאיתנו המתגוררים בבנייני דירות גדולים דואגים לחשיפה מוגברת לנגיף קורונה כשאתה מחשיב את מספר התושבים הנוגעים לידיות דלתות וכפתורי מעלית, אם כי מרבית הבניינים הודיעו לדיירים על פרוטוקולי ניקוי מוגברים. כמה חברות ניהול נכסים ובעלי בתים אסרו על מהלכים במהלך תקופה זו ואינם מאפשרים לספק חבילות גדולות המחייבות את השימוש במעלית.

יש סוגיות הקשורות לבריאות הנפש. האדריכל האוסטרלי קרי קלייר הזהיר בשנת 2016 כי מגורים רבי קומות פוגעים ב"מרקם העירוני על ידי בידוד אנשים מחיי הרחוב. לדברי קלייר, יותר אנשים שגרים בבניינים רבי קומות פירושם יותר אנשים החיים בממגורות חברתיות וכלכליות בהן נפגעת קשה המפגשים של חיי הרחוב. מבחינות רבות, עמדתה של קלייר מהדהדת את מחשבתה של ג'יין ג'ייקובס עצמה של ניו יורק. בקלאסיקה שלה מ -1961, "מותם וחייהם של ערים אמריקאיות גדולות", ג'ייקובס גינה את מגורים רבי קומות, במיוחד כשהוא משמש כפתרון דיור בעל הכנסה נמוכה. "המסדרונות של בניין הדיור הגבוה לגובה, בעל הכנסה נמוכה, הם כמו מסדרונות בחלום רע ... מואר באופן מצמרר, צר, מסריח, עיוור." עוד גונן ג'ייקובס, "הם מרגישים כמו מלכודות והם. כך גם המעליות שמובילות אליהם. " הבידוד החברתי שקלייר וג'ייקובס קשורים שניהם לגידול קומות לרוב קשור לדיכאון ובעיות בריאות נפשיות אחרות.

היתרונות של החיים הגבוהים

למרות המסקנות העגומות לגבי מגורים רבי קומות שהובאו לעיל, מספר הולך וגדל של מחקרים מצביעים על כך שחיים גבוהים יותר מאשר נמוכים עשויים להגדיל את שיעורי התמותה.

מחקר משנת 2013 שפורסם בכתב העת האירופי לאפידמיולוגיה האירופי מצא כי בקרב מיליון וחצי אנשים המתגוררים בבניינים עם ארבע קומות ומעלה, התמותה מכל הסיבות הייתה גבוהה יותר עבור אנשים שגרים בקומת הקרקע בהשוואה לאלה המתגוררים בקומות גבוהות יותר. אכן, המחקר מצא שהתמותה ממחלות לב וכלי דם ונשימה פחתה במידה ניכרת בקומת המגורים הגבוהה יותר.

התקדמו עוד היום למגורי איכות – מגדלי גינדי טי אל וי


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה