שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

גלאי אש - עד שייצא עשן


טלי גל
 
 

אנחנו אף פעם לא יכולים לצפות מראש את בואה של השריפה. על כן חשוב שננקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים, או לפחות חלק מהם בהתאם למבנה אותו אנחנו רוצים לאבטח. אחד האמצעים היעילים הוא גלאי עשן.

גלאי עשן תפקידו לגלות את השריפה על ידי זיהוי של העשן היוצא ממנה על ידי חיישנים הרגישים לסימני עשן. ישנם סוגים שונים של גלאי עשן שאפשר להתקין בבית, במשרד, בבניין המגורים או בכל מבנה אחר אותו רוצים אבטח בפני שריפה והתפשטותה.

ישנם גלאי עשן ידניים שמופעלים על ידי לחצן. גלאים אלו מותקנים בדרך כלל במקומות בהם נמצאים אנשים רבים, מתוך הנחה שהאנשים במקום יזהו את השריפה לפני הגלאי וילחצו עליו. ברגע שלוחצים על הגלאי, הוא מפעיל מערכת התרעה וכוחות כיבוי האש מגיעים למקום. הם מוצבים בדרך כלל בחדרי מדרגות וליד דלתות יציאת חירום.

ישנם גלאים שמותקנים בתקרות של מבנים ובלוחות חשמל מתוך כך שהעשן עולה למעלה ולכן הגלאי יזהה אותו. הגלאים הם נקודתיים ועל מנת שתתקבל התרעה, על העשן לחדור בכמות מספקת לתוך הגלאי.

ישנו גלאי קרן שפועל באמצעות קרן לייזר. הפעלת הגלאי מתרחשת כשעשן חוצה את הקרן. גלאים אלו מכסים שטח גדול מאוד ולכן מתאימים לחללים גדולים ולא נקודתיים. ישנו גלאי חום שמזהה עלייה מהירה בטמפרטורה, בתחום הגילוי שלו, ולרוב נתקין אותם במטבחים ובחדרי גנראטורים.

ישנם גלאי להבה שמזהים את מה שפולטות הלהבות של השריפה וכך מתריעים עליה. כפי שקראתם, ישנם סוגים שונים ורבים של גלאי עשן, וכל גלאי מתאים למבנה ספציפי. לכן, חשוב מאוד להיוועץ עם חברה שמומחית בתחום מערכות כיבוי אש שתוכל לספק לכם את האמצעי המתאים עבורכם, בין אם מדובר בגלאי, מטף או כל אמצעי אחר. הגדרת רמת הסיכון של המבנה היא זו שתיקבע את כמות הגלאים שיותקנו במקום.

באופן עקרוני ההנחה היא שככל שצפיפות הגלאים עולה, כך גדלה מהירות הגילוי. הגלאים פועלים באמצעות אמצעי התרעה שונים. ישנם גלאים שעובדים על אמצעי שמע כמו צופרים או רמקולים, וכך האנשים במקום יודעים שהם נמצאים במצב חירום ויש לפעול בהתאם.

ישנם גלאים שפועלים על ויזואליות ומסמנים את ההתרעה באמצעות נוריות סימון, אורות וכדומה. הם נועדו להסב את תשומת ליבם של הנמצאים במקום. בנוסף, ישנם גלאים שעובדים על בסיס חייגן אוטומטי שמחייג לרוב לרשויות כיבוי אש באזור שנחלצים למקום.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה