שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

דוגמאות ליקויי בניה שמאתרים בביקורת מבנים


lead4u
 
 

בביקורת מבנים, שנערכת על ידי מפקח מחברת פיקוח בניה, מאתרים מגוון רחב של ליקויי בניה.

ננסה לסקור ליקויי נפוצים, המאפיינים דירות רבות בישראל, ואת הבניה.

בין הליקויים הנפוצים ביותר, ניתן למנות את הליקויים הנובעים מרטיבות. תחת כותרת זו, קיימים שני סוגים מרכזיים:

1.      ליקויי בניה הנובעים כתוצאה מבעיות איטום – לדוגמא, מסגרות של חלונות או תריסים שאינם מונחים היטב, ובמרווחים שבין המסגרת לפתח נוצרות נזילות. או בעיות איטום בגלל חומר החיפוי שמונח על המבנה מבחוץ, ודרכו נכנסים המים.

2.      ליקויי בניה הנובעים מן הצנרת בבית, הן הצנרת הקרה, והן הצנרת החמה, וגורמים לנזילות שחלקן גלויות, ולעיתים רבות סמויות מן העין. הנזילות הופכות גלויות רק כאשר הרטיבות כבר עוברת את העובי הקיר ומתגלה.

ליקויי בניה נוספים נובעים מטעויות בבניה, שחלקן מקורן בקריאה והבנה לא נכונה של התוכניות, ויישום שגוי של השרטוטים (יכול להיות גם מצב של שרטוטים שגויים, אך זהו מצב נדיר). במקרים אלו מדובר במגוון רחב של ליקויים: החל בליקויי בניה של גודל חדר קטן מהמותר בשביל הגדרת חדר ועד לליקויי בניה הנובעים מטעות בבניית התקרה, ואי שמירה על גובה הראש במבנה, למשל בגרם מדרגות.

ליקוי נוסף שייתכן בגרם מדרגות הוא ליקוי הנוגע לתקניות של המדרגות, למשל, אי שמירה על גודל מינימלי של ה"שלח" (המקום בו סוליית הנעל דורכת), שמתקבל כשהוא קטן מידי ולא נוח לדריכה.  או אף, יחס שלח-גובה שאינו תקני, וגם הוא מקשה על שימוש בגרם המדרגות.

ליקויי בניה נוספים שיתגלו, לרוב, במסגרת ביקורת מבנים, יהיו ליקויים הנוגעים לאיכות העבודה  והגמרים, כדוגמת מילוי חלקי ושאינו שלם של ה"רובה", בסדקים שבין המרצפות.

ליקויי בניה שפוגעים בבטיחות הנכס, ואיננו מדברים רק על מקרים קיצוניים כדוגמת "חיסכון" בחומרים שמוביל לנפילת חלק מהמבנה, אלא אפילו למצב בו מסילות האלומיניום, של הויטרינות המפרידות בין הסלון למרפסת, בולטות, ויכולות לגרום למעידת המשתמשים בנכס.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה