שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

דודי שמש גם בחורף


נעמה הלל
 
 

אחת המגבלות הקיימות בהתקנת דודי שמש היא דווקא מצורך במשטח מתאים להתקנת קולטי השמש, גם בארצנו ברוכת השמש, קיימים לא מעט בתים ומבנים שבהם לא ניתן להתקין את הקולטנים הללו ונאלצים למצוא פתרונות אחרים בדמות דודי חשמל, חימום מרכזי או חימום בגז.

הבעיה נובעת מכך שקולטי השמש צריכים להיות מוצבים במקום חשוף לקרינה בצורה אופטימלית (בארץ מדובר על הפניית הקולטים לכיוון דרום ובזווית אלכסונית המאפשרת את קליטת מירב הקרינה בשעות הצהריים), כך שבתים שהגג שלהם מוסתר בכיוון זה על ידי מבנים אחרים, עצים או כל מכשול אחר, לא יכולים ליהנות מחימום המים בחינם.

כמו כן, דודי שמש דורשים משטחי קליטה בעלי שטח פנים לא קטן, על מנת שיצליחו לחמם את כל המים ביעילות אפקטיבית, דבר שאינו תמיד אפשרי כאשר מדובר בבניינים רבי קומות, להם יש דיירים רבים ומעט שטח להתקנת קולטים.

איך אפשר לפתור את הבעיה?
ברמה המערכתית, ניתן לנצל שטחים בלתי מיושבים נרחבים, לצורך הקמת תחנות כח מבוססות על דודי שמש ענקיים בנגב למשל, אבל גם ברמה המקומית יותר ניתן לעשות שימוש יעיל בטכנולוגיה זו, על ידי בניית קונסטרוקציות תמיכה על גגות בניינים גבוהים, שיתמכו בדוודים גדולים במיוחד אשר יספקו את צרכי כל הדיירים\, במקום להשתמש בדוודים נפרדים לכל דירה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה