שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

דודי שמש - על עלויות , התקנה ותיקון


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

התקנת דוד שמש- המידע שצריך להכיר התקנת דוד שמש מצילה בהתאם להשערות שונות ומשונות עד ל 20% מתקציב החשמל שבבית (ואפי' יותר מכך בעת הקיץ החמימיםובמשפחות המרבות להתקלח). בפסקאות הבאות נדבר על לדרכי ההתקנה של דודי שמש, אודות מה יש להתבונן עוד בטרם התקנת דוד שמש, כיצד לחפש אחר המשאבים הנכונים, וכמה הכל יקבע. 

התקנת דוד שמש מתחילה מעבודת צנרת (העלאת הצינור היישר אל הגג של הבית או שמא החלל בו מושם הקולט וממנו), שעלותה מסוגלת להשתנות (מ0 במידה שצנרת הזאת קיימת, ועד ל כחמשת אלפים ש"ח במידה וצריך ליצור פרוייקט תשתית מורכבות).

יחד עם זאת, מספר ההשקעות הבודדות כמעט הן קולט השמש, בסכום של 300-1200 ש"ח, ומיכל האיסוף, במחיר של עד ל 1000 שקלים. כי שברוב המקרים עבודת הצנרת בכלל לא דרושה (ברוב הדירות הנכונים בכך ממש הוכנו התשתיות הדרושות בזמן בניית חלל המגורים), ומכיוון שברוב המקרים במדינת ישראל מספיקים קולטים לא גדולים (עצמת השמש גבהה מהמקובל פחות או יותר), יוצא שבסה"כ העלות הכוללת ניצבת על 1000-2500 שקלים חדשים בממוצע, לצורך מיכל איסוף בן 150 ליטר הריאלי בהחלט למשפחה ישראלית ממוצעת. 

תאימה גיאוגרפית 
בטרם התקנת דוד שמש, מומלץ להשוות את כל הכלים הנבדלים לתנאי החלל בתוכה הדוד יושם, בייחוד לתנאי האקלים התלויים במקום הגיאוגרפי, במיקום הנקודתי ששייך לדוד אודות הגג של הבית, ותנאי חלל נלווים. הרכיב בדוד שמושפע מבין כולם מכל המשתנים הללו זה קולט השמש, אי לזאת על פי רוב כדאי להתייחס היישר אל פרט זה בהחלט בשלב ההרכבה הפרט הראשון אודותיו רצוי לבדוק הוא המרכיב שממנו מורכב דוד השמש. בשטחים בתחומים ישנם מעברי טמפ' חריפים בקרב היום והלילה, ו/או שמא במקומות בם הטמפ' בלילות יכולות (בצורה תדיר) היישר אל מתחת לנקודת הקיפאון, בקיצור בעיקר באזור הצפון ובנגב, ראוי לבחור קולט שמש המורכב מקשה אחת (סקדיול). מאידך במקומות שמתקלות הללו, אולם עם תנאי לחות גדולה, תעדיפו זו גליל נחושת. 

מה בנוגע ל תיקון דוד שמש 
במידה והדוד נשבר, וגילו לא עולה על עשר שנים, תמיד רצוי לבדוק היטב האם יש מקום לשפץ אודותיו. בניה מחדש של דוד עשויה להיות בהוצאות בדבר אלפים רבים של ש"ח, בעוד תפעול דוד שמש אחד החלקים בכלל לא יעלה בדבר רף ה-400 שקלים.

תמחור החלפת הפלאנג' נראית ליקרה ביותר שמבין סוגי השכלולים, שהרי הינה בעצם עשויה לעלות ל-350-400 ש"ח. סכום בניה מחדש של גוף חימום או לחילופין התרמוסטט תהיה מעט זולה יותר ותתומחר בערך 150-200 שקלים חדשים בלבד. בדיוק בגלל זה חשוב לבחון האם צריך לדרוש החלפת רכיב או אולי ליצור תיקון דוד שמש מקיף. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה