שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

דשא סינטטי עם חול סיליקט


אבי ביטון
 
 

 

בשנים עברו נהוג היה לייצר דשאים מלאכותיים כאשר הרמה של צפיפות הסיב הייתה נמוכה, והמרבדים עצמם היו בעלי משקל נמוך במיוחד. במטרה להתמודד עם הבעיות הללו, התחילו למלא דשאים אלו בחומר הקרוי חול סיליקט. כיום, אין ממש צורך במילוי הדשא בחול מסוג סיליקט, שכן החלו לפתח טכנולוגיות סיב כפול, מה שפתר את הבעיה בצורה היעילה ביותר.

כבר למעלה מחמש עשרה שנים, מדינת ישראל מייבאת מרבדים של דשא סינטטי. במרוצת השנים, החלו לפתח סוגים רבים ודגמים שונים, וכעת ישראל מציעה לכלל הצרכנים דגמים איכותיים אשר נראים אורגאניים או טבעיים לחלוטין של דשא סינטטי. חברות המייצרות סוגים של דשאים קבועים, מתמחות בעיקר בנושא של התקנות מרבדים של דשא מלאכותי, אשר איננו נדרש למילויים של חול וכן איננו נדרש לתחזוקה שוטפת בתדירות גבוהה.

מדוע נהוג היה בשנים עברו להשתמש במילוי של חול סיליקט?

מכיוון שחול סיליקט מאפשר לסיבים שבדשא המלאכותי להיתמך בבסיס של המרבד וכן משווה להם מראה זקוף לאורך זמן, מקובל היה להתקין אותו תוך כדי מילויו בחול סיליקט. דשא מלאכותי אשר נדרש למילוי של חול הוא לרוב דשא אשר רמת הצפיפות של הסיבים בו דלה ועל כן גם מירו יהיה נמוך. במדינת ישראל ישנן עדיין חברות המייבאות דשאים מן הסוג הזה וכן מספקות שירותי התקנה.

מהם החסרונות של חול סיליקט?

בהתאם לתנאי השימוש בדשא המלאכותי וכן בהתאם לתוואי השטח יש לחדש את הדשא, הבעיה עם דשא אשר ממולא בחול סיליקט, היא שישנו צורך תדיר לחדשו מכיוון שהוא מתפוגג במהירות. כמו כן חול סיליקט איננו כרוך בעלויות נמוכות, כלומר מדובר במוצר די יקר והתחזוקה שהוא נדרש לה עלולה להגיע למאות שקלים מדי שנה. לא רק שמדובר במוצר יקר אשר נדרש לתחזוקה שוטפת שגם היא מייקרת את העלויות, האיכות והעמידות שלו לאורך זמן איננה גבוהה כלל.

חול סיליקט עלול להגיע את תוך הבית עצמו, מכיוון שהוא נדבק לסוליות של הנעליים כמו כן, כאשר יש רוחות חזקות הוא עשוי להיסחף ולהגיע היישר אל פתחו של הבית.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה