שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

הדברה אורגנית


טלי גל
 
 

הדברה אורגנית היא הדברה בה משתמשים בחומרים טבעיים. הדברה זו מוגדרת גם כהדברה ירוקה והיתרונות שלה הם שהיא אינה מסכנת את בני האדם, את החיות ואינה גורמת לזיהום ופגיעה במקורות הטבע שלנו.

 

הדברה אורגנית- הדברה טבעית

חומרי ההדברה האורגנית הם חומרים טבעיים אשר צומחים או גדלים בצורה טבעית סביבנו. אנשים רבים מרימים גבה כאשר חברת ההדברה מציעה להם הדברה אורגנית או הדברה ירוקה וזאת משום שאין הם מאמינים כי הדברה זו אפקטיבית כמו ההדברה הרגילה אותה הם מכירים ומורכבת מחומרים כימיים. חשוב לציין כי הדברה ירוקה זו אפקטיבית ביותר ומשתמשים בה רבות בתחום החקלאי והתעשייתי.

 

הדברה אורגנית- שיטת ההדברה

ישנן שיטות וחומרים רבים בהם יכולים להשתמש כאשר מבצעים סוג זה של הדברה. בנוסף, מדי כמה שנים מגיחות עוד ועוד חברות אשר מציעות מוצרים אורגניים שונים אותם הם רקחו ומיועדים להדברה. אחת השיטות בהם משתמשים מדבירים לביצוע הדברה זו היא שיטת ה- IPM.

בשיטה זו המדביר בודק את הסביבה בה הוא אמור לבצע את ההדברה. בבדיקה זו המטרה שלו היא להבין מהיכן מגיעים המזיקים אותם הוא מעוניין למגר והאם מדובר בסביבה טבעית אשר מזמנת התרבות טבעית של המזיק. השלב הבא בשיטה זה תהיה זיהוי של אותו סוג חרק אותו מעוניינים להדביר והשלבים בהם הוא מתפתח. רק לאחר שני שלבים אלו המדביר יחליט מהם החומרים והציוד הנכונים והטובים ביותר לביצוע פעולת ההדברה.

 

סוגים שונים של הדברות

חשוב לקחת בחשבון כי ישנם סוגים שונים של הדברות וישנם מצבים בהם מדבירים יאמרו לכם כי הדברה אלקטרונית או הדברה באמצעות חומרים כימיים תהיה עדיפה יותר למיגור הבעיה, מאשר הדברה אורגנית או כל סוג אחר של הדברה ירוקה. חשוב מאוד לברר עם המדביר כיצד הוא הגיע למסקנה זו וכן לברר איתו האם ניתן לשלב שני סוגים של הדברות אשר אינן מזיקות לסביבה ולבני האדם, (כמו למשל הדברה ירוקה והדברה אלקטרונית) מאשר סוג אחד של הדברה בו משתמשים בכימיקלים אשר יכולים להסב נזקים לסביבה, לבני האדם ולחיות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה