שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

הדברת עכברים אקולוגית – כך זה עובד בהצלחה


אליעזר שור
 
 

מכרסמים שחודרים לביתנו, מהווים תופעה מחרידה ולא רצויה כלל וכלל. אבל איך מתמודדים עם כניסה של עכברים או חולדות לבית? מהן השיטות ל-הדברת עכברים ו-הדברת חולדות? ומה הקשר בין ניקיון יסודי של חברה מקצועית, לשמירה על בית נקי ממכרסמים?

לפני שנתחיל להרחיב על הדברת עכברים, ניזכר באותם הרגעים המבעיתים של גילוי העכבר. הרגע השקט והרגוע בבית, שבו לפתע, בלי שום הודעה מוקדמת, אנו מבחינים בדמות אפורה וזריזה אשר עושה את דרכה היישר מן אחורי המקרר לאחורי הספה. את רגעי האימה הללו אנו רוצים למנוע. אז איך עושים זאת נכון ? הדברת עכברים – הנה מתחילים.

שמירה על איכות הסביבה והדברת עכברים

השיטות הישנות להדברת מכרסמים, כגון: מלכודות קפיץ, מלכודות דבק או מטאטא בפדחתו של העכבר, כבר פינו את מקומם לשיטות הומאניות וממוקדות יותר. כיום, המגמה היא לחסום את כניסתם של העכברים לביתנו, על ידי גילוי מקור כניסתם וחסימתו. אנו כבר לא נוהגים לפזר רעל, אלא לפזר חומרים אשר מרחיקים את המכרסמים מסביבתנו ואם זאת, לא מרעילים את עצמנו או את הסובבים אותנו.

הדברת עכברים טובה צריכה להתחיל מהיסוד. יש למצוא את המקור של המזיק או הקן, לאטום את האזור ולהדבירו. ההדברות הנפוצות כיום הן הדברות ירוקות, ביולוגיות ואפילו אלקטרוניות, כשהמגמה כיום היא להשתמש במלכודות הומאניות אשר בסופם, לאחר לכידת המכרסם (או הברחתו) הוא עוזב את סביבת הבית וחוזר למגורים בטבע, לנפוש עם החפרפרת והצרצר.

שימוש של חברת ניקיון או ההדברה בחומרים ידידותיים לסביבה המאושרים על ידי משרד הבריאות הוא חובה לאיכות ההדברה ולבריאות המשפחה.

ניקיון הבית, הוא חלק בלתי נפרד מהדברת עכברים

בית שאינו נקי מהיסוד, ימשוך אליו עכברים מכרסמים וחולדות. לכן, חשוב לדאוג לניקיון יסודי של הבית לפחות פעם בשנה ותחזוק שבועי של הניקיון השוטף.

לשם כך, קיימות חברות ניקיון אשר מנקות את הבית באופן מקצועי. אם מדובר בחברת ניקיון המציעה שירותי הדברה מה טוב. בסוף שלב הניקיון, ניתן לסכם על הדברת עכברים או הדברת חולדות, שתהווה את הבסיס למניעת כניסתם בעתיד.

חולדה היא מכרסם הנחשב יותר מסוכן לבני אדם, מעכבר. זאת מפני, שהחולדה מפיצה מחלות והיא מסוכנת לילדים ולמבוגרים. לכן, חשוב פעם בשנה, בכניסה לדירה חדשה או לאחר שיפוצים להקפיד על ניקיון יסודי והדברה של כל חלקי הבית.

מניעת חזרה של עכברים וחולדות אחרי הדברה

לאחר ההדברה והניקיון היסודי, רצוי לשמור לחמים בקירור ולא בחלל הפתוח, לאטום אוכל יבש בקופסאות עם וואקום, ולשמור על שיש ריק מאוכל ונקי.

המיתוס שעכברים אוהבים גבינה, אינו נכון בהכרח: עכברים נמשכים יותר לנקניק סלאמי, חיטה , קטניות ושעועית. מוטב להתקין רשתות בכל החלונות ולהתקין דלת רשת בדלת הראשית של הבית במידה והוא צמוד קרקע. אם קיימים חריצים בין הדלת לרצפה, יש לאטום אותם באמצעות ספוג קשיח, גומי או מגבת טבולה באקונומיקה ולהחליפה מידי פעם

איתור של איש המקצוע מחברת ההדברה, של מקור או משכן העכברים הוא מצוין. אם נמצא המקום, בקשו מאיש המקצוע להרחיק אותם מאזורם ולהעבירם למקום רחוק יותר מבלי לגרום לנזק מיותר – לא למכרסמים ולא לבני הבית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה