שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2557
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ההיסטוריה של הניקיון


רותםשמואלי

רותם שמואלי

 
 

מאז ומעולם, במהלך ההיסטוריה של הניקיון, ניקיון היה נחלתם של בני האדם. בעוד ששאר בעלי החיים לא מקפידים על ניקיון, אלא אוכלים, זוללים, מלכלכים ומשאירים הכל כפי שהוא, היו בני האדם דואגים לשמירה על בתיהם, או בשלב מוקדם יותר, על מערותיהם. כן, גם בתקופות עתיקות וגם בתקופות מודרניות יותר היו בני האדם דואגים לשמירה על היגיינה מינימלית ועל סדר ואת הלכלוך שהיה מצטבר היו מרחיקים מחוץ למרחב המחייה שלהם.

במהלך השנים האדם פיתח כלים שיעזרו לו להתמודד עם בעיות לכלוך רבות, הוא פיתח מטאטא שבעזרתו יוכל להזיז כמויות של אבק ולכלוך בצורה אפקטיבית ולא עם הידיים, והוא פיתח יעה שבעזרתו הוא יוכל להרים את הכמויות שטאטא ולהכניס אותם לתוך מתקן אחר שהוא פיתח, פח אשפה. אלו אמנם מוצרים בסיסיים מאוד שהומצאו לפני שנים רבות אך הם רלוונטים לנו גם כיום ואין בית שאין בו את המוצרים האלה. במאה השנה האחרונה התפתחו המצאות חדשות ומשוכללות יותר לקטגוריית הניקיון, כמו למשל שואב האבק שבעזרתו יכולים אנשים לנקות אבק שכמעט ואפילו לא נראה לעין בכמויות גדולות ממגוון מוצרים כמו ספות, כורסאות, שטיחים, וילונות ואפילו ממושבי הרכבים.

במהלך השנים הפכה שטיפת הבית לפעולה שהכי מזוהה עם ניקיון ואף זכתה לשם "ספונ'גה" בבית הישראלי. פעולה זו כוללת שפיכת מים עם סבון וקרצוף של הרצפה באמצעות סמרטוט ומגב ואז גריפה של המים וייבוש הרצפה באמצעות מגבת או סמרטוט יבש. לאחר ניקיון הבית מרגיש אחר לגמרי, מחיה בסביבה נקיה מרגישה בריאה יותר, מריחה טוב יותר ונותנת הרגשה טובה יותר.

לא כולם אוהבים לעשות את העבודה בעצמם ולפעמים אפשר להרשות לעצמכם חברת ניקיון שתעשה את זה בשבילם. 

רינתי חברת ניקיון >>


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה