שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

היין נשפך על הכורסה? הכלב לכלך את הספה? כך תשמרו על הריפודים שלכם נקיים לאורך זמן!


כתר שטיחים
 
 

ניקוי ריפודים  – עשה ואל תעשה

כאשר אנחנו מחזיקים בבית מוצרים ורהיטים מרופדים, חשוב מאוד שנדע כיצד לטפל בהם כיאות. מעבר לשמירה על אסתטיות, ישנה חשיבות גם בנוגע להארכת אורך החיים של אותו מוצר – ככל שנשמור עליו יותר כך הוא יחיה יותר. הרהיטים שלנו לפעמים בעלי ערך היסטורי או רגשי, ובמיוחד הישנים שבהם יכולים להיות רגישים ביותר לחומרים שונים. אז איך עושים ניקוי ריפודים בצורה הטובה ביותר?

יש הבדל בין מוצרים שונים

לא כל מוצרי הבד מצריכים אותו הטיפול. כך למשל, ישנם מוצרים רבים אשר יכולים להיות עשויים בדים שונים וקשת המוצרים יכולה להכיל: ספות, כורסאות, כסאות בודדים, והדומים לרגליים, מיטות, ועוד. מעבר לכך, הטיפול בבד קטיפה, למשל, אינו אותו הטיפול כמו בבד כותנה (הקטיפה יכולה להיות רגישה יותר לחומרים מסוימים). מצד שלישי, ריפודי עור מצריכים טיפול אחר לגמרי, עם חומרי הברקה ושמירה על העור.

אם נסכם:

· לכל סוג ריפוד יש חומרי ניקוי ייעודיים לו, חשוב לוודא למה החומר מתאים ולמה לא (אגב, אפשר ואף רצוי לבדוק בפינה נסתרת לפני שמשתמשים על כל הריפוד).

· ישנם רהיטים עם ריפודים משולבים – שימו לב היטב, שלא תהרסו בטעות חלק מהריפוד.

טיפול טוב ברמה השוטפת

כל רהיט צריך ניקוי ברמת שאיבה וטיפול באמצעות חומרים מתאימים. כמובן כי כאשר מדובר בלכלוך 'יבש' ניתן לבצע שאיבה באמצעות שואב אבק, או אפילו לנגב באמצעות  מטלית. עם זאת, גם העבודה עם שואב אבק לא מתאימה לכל רהיט, במיוחד כי ישנם שואבי אבק בעוצמות חזקות מאוד (דבר שעלול לפגום בבד). מברשת קטנה יכולה לנקות את כל החיבורים של הבדים ופינות שקשה לשואב האבק להגיע אליהן.

כאשר אותו מוצר נפגע מלכלוך 'רטוב', כמו הפרשות אדם או בעלי חיים, דיו, טושים, עטים וצבעים, שפיכת יין או משקאות מסוגים שונים, אז הבעיה שונה  ויש להיעזר בחומרי הניקוי המתאימים. לפעמים הטיפול הטוב ביותר הוא במוצרים בסיסיים – מים וסבון (אפילו סבון כלים). מה שלא יהיה, חשוב להשתמש בחומרים שלא עושים נזקים.

שיהיה לכם ניקוי נקי ומוצלח!

המאמר נכתב בחסות: כתר שטיחים - ניקוי ריפודים


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה