שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

הכן גגך לחורף


ravivor
 
 

אל תתנו לפרסומות להטעות אתכם. עונת החורף בישראל מאופיינת בלא מעט גשמים היורדים לפרקים, ואף לעתים מגיעים כרעם ביום בהיר כמערכות חורפיות גדושות במי גשמים. גם השנה החורף כבר בעיצומו, וחווינו לא מעט מערכות כאלו - חלקן אפילו כללו שלגים. כבישים נחסמו, בתים הוצפו ואנשים נרטבו עד לשד עצמותיהם.

בדיוק מהסיבות הללו מומלץ לא לחכות לגשם הראשון כדי לבדוק האם הגג שלכם אכן אטום לחדירת מים לא רצויים. ממש לא נעים לקום בבוקר לאחר לילה גשום ולגלות שהחדר שלכם מוצף. אפשר להימנע ממצב זה על ידי איטום הגג בחומרים המיועדים לכך בזמן העונות החמות, ולא להמתין לתחילת החורף ולגלות שגג ביתכם חשוף לנזקים כתוצאה מחדירת מים.

הקיץ הוא העונה האידיאלית ביותר לטיפול בבעיות איטום ומניעת חדירה של נוזלים מבחוץ. קשה מאוד לבצע פעולת איטום על משטח שאינו יבש. במידה והמשטח רטוב, יידרשו מספר ימים עד לייבוש מיטבי של חומר האיטום. לעומת זאת בימי הקיץ החמים יידרשו מספר שעות בלבד לייבוש מלא של החומר. במקרה שגיליתם את הנזילה באמצע החורף, כדאי לחכות להפוגה בגשמים ולבצע את עבודת האיטום כאשר מזג האוויר חמים יותר.

מים המחלחלים לתוך הבית מהווים סכנה גדולה, מעבר למפגע האסתטי, היות ומגע של מים בחשמל עלול לגרום לקצר במערכת החשמל, מה שגם עלול להוביל לשריפה. דבר גורר דבר. מדובר בנזק כספי היכול להגיע לאלפי שקלים, נזק לרכוש ויותר מזה - גם פגיעה בחיי אדם.

נזק נוסף של חדירת מים למבנה הוא היווצרות טחב ועובש. בעקבות זאת ריח לא נעים של עובש מתפשט ברחבי הבית, הקירות נראים זוועה בשל המפגע האסתטי (שמגיע בדרך כלל בצבעי ירקרק-כחלחל ואף שחור) והדבר אף עלול להוות סכנה אמיתית לבריאות יושבי הבית. נבגי העובש מתפשטים בחלל האוויר ועלולים לגרום למחלות ובמקרים קיצוניים אף למוות בשל סיבוכים.

בכל מקרה רצוי לקבל חוות דעת מאיש מקצוע העוסק בתחום האיטום, זאת על מנת שיוכל לתת לכם את הפתרון היעיל ביותר ויתאים את חומר האיטום לתשתית הקיימת. קיימים שיטות וחומרים שונים בהם אפשר להשתמש, כאשר הנפוצים שבהם נחלקים לשניים:

יריעות ביטומניות - שיטה איכותית והנפוצה ביותר בתחום איטום הגגות, מאחר ויריעות ביטומניות הן בעלות עמידות גבוהה בטמפרטורות קיצוניות ומחזיקות מעמד לאורך שנים רבות. שיטה זו מעט יקרה ביחס לשיטות אחרות, אך היא כדאית בהחלט ובעלת יתרונות רבים.

זפת חם - שיטה ישנה יותר וזולה יחסית ליריעות ביטומניות, אך עדיין בשימוש. שימוש בזפת חם אינו עמיד לאורך זמן רב, ולעתים הזפת משמשת כשכבת יסוד אותה מורחים על הגג לפני הרכבת היריעות הביטומניות.

בכל מקרה כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע המתמחה באיטום, כדי לקבל את הפתרון המושלם שיחסוך לכם הוצאות מיותרות, טרחה ולעתים אף סכנות ממשיות. כמו כן הכנת הבית לקראת החורף ואטימת הגג עשויים לחסוך כסף רב בתיקון הנזקים הצפויים לבית, במידה ויחדרו מים פנימה. ויפה שעה אחת קודם.

----------------------

המאמר בחסות א.א. אדיב בע"מ - איטום גגות

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה