שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

הכנת דירה לקראת בדק בית


בדק בית

בדק בית פריזמה מן הידועות והמובילות בישראל לביצוע ביקורת מבנים ואיתור ליקויי בניה. הצוות ואנשי המקצוע המובילים של פריזמה בעלי מוניטין וניסיון מקצועי של עשרות שנים בענף הבניה. שירותי הבדיקות של החברה מגוונים: דירה מקבלן,דירה יד שנייה לפני רכישה,מבני תעשיה וציבור ועוד. www.prizma-peles.com

   טל. 1-700-706-001 מענה 24 שעות ביממה. 

 
 

בדיקות ותיקוניםלפני הבדיקה ואחריה
עשה ככל הניתן על מנת להביא את הבית למצב תקין לפני שאתה מנסה למכור אותו, ועוד לפני ביצוע בדק בית על ידי מהנדס. אל תתייאש אם דוח בדק הבית מכיל מסקנות שליליות. המהנדס כותב את מה שהוא רואה ולפי שיקול דעתו. אף בית אינו מושלם.לדוגמה, אם יש גג רעפים ישן, אבל לא מעביר רטיבות, זה תקין. אם יש דליפה, יש לתקן רק את הדליפה אם אפשרי ולא להחליף את הגג כולו.אל תרגיש שאתה חייב להיענות לדרישות בלתי סבירות עבור תיקונים.

בעיות מערכות אינסטלציה
יש לתקן דליפות, נזילות וסתימות זמן רב לפני ביצוע בדק בית מתוכנן ובלי קשר אליו. המהנדס יבדוק את לחץ המים, יבדוק נזילות ואיטום על ידי הפעלת ברזים מרובים בעת ובעונה אחת. עשוייה להיבחן גם הצנרת של מכשירים כגון מדיחי כלים, מכונות כביסה, אסלות וכו' על מנת לאתר נזילות. המהנדס עשוי לבדוק גם את מערכת הביוב על מנת לגלות בעיות ניקוז.

ליקויים בלוח החשמל
לוח החשמל צריך להיות הולם את הצרכים של הבית ועל פי התקן. כיום לוח תלת פאזי נמצא בשימוש ברוב הבתים. ייתכן והמהנדס יבדוק את עומס החשמל ע"י הפעלת מכשירים רבים במקביל.
 

מפסק החשמל הראשי

המהנדס ירצה לעיתים להפעיל מכשירים חשמליים, מיזוג אויר, תאורה, הארקה וכו'. אל תוריד את המפסק הראשי במיוחד אם הבית הוא ריק. זה בלתי אפשרי לבדוק תאורה ועומס מכשירי חשמל אם מקור החשמל הוא כבוי.

מערכות שונות
המהנדס יבדוק את צנרת מערכות החימום והקירור, לוודא שאין נזילות. דו"ח הבדיקה עשוי לכלול פרטים על גלאי עשן ומערכות כיבוי אש, אם ישנם כאלה.

ניקיון הדירה
זה נשמע כל כך פשוט  אך יחד עם זאת בעלי הבית לעתים קרובות נוטים להתעלם מכך. בית נקי משדר רושם של בית שאכפת לך ממנו ולכן אפילו אם יש ליקויי בניה יש להניח שהבית כולו במצב טוב. חשוב על סיטואציה שבה אתה מבקש לקנות מכונית משומשת. המצב המיכני שלה עשוי להיות מצויין אך אם היא נראית מלוכלכת ומוזנחת הדבר ירתיע מאד את הקונה הפוטנציאלי.

הגעה בזמן

לפעמים המהנדס יגיע לביתך מוקדם. אם המהנדס קובע איתך פגישה ב- 9:00 בבוקר, וודא שהבית מוכן לבדיקה בשעה 8:30זה שכיח שהמהנדס יתחיל את הבדיקה בצד החיצוני של הבית, לכן השאר את התריסים או הוילונות מוגפים עד שאתה לבוש ומוכן. יותר מפעם אחת קרה שהמוכר הופתע על ידי אדם זר המסתובב בחצר האחורית של הבית.

אפשר גישה נוחה
וודא גישה נוחה לכל חדרי הבית, למחסן, לגג, לגינה, למרתף וכו'. וודא שיש בהישג יד את השלט הרחוק עבור דלת המוסך או מפתח.נקה אבק וקורי עכביש, במידת הצורך. כרות ענפי עצים ושיחים החוסמים את הגישה. פנה פחי אשפה.

מסמכים ותוכניות

העמד לרשות המהנדס את מירב החשבוניות והמסמכים לגבי פרויקטי שיפוץ או פריטים חדשים כגון גג רעפים, מזגן, מטבח, עבודות חשמל, ריצוף, תריסים וכו'. הדבר חשוב גם עבור הקונה עצמו.

נוכחות ילדים וחיות מחמד

נסה לקבוע זמן לבדיקה  בזמן שלא יהיו נוכחים ילדים וחיות מחמד אם אתה חושב שהם עשויים להפריע לבדיקה. בכלל, רצוי מאד שהבית יהיה ריק מאנשים בעת הבדיקה.

 

בהצלחה רבה

פריזמה בדק בית-ביקורת ליקויי בניה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה