שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7616
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

הציפוי של כלי מטבח


מאיה

מאיה

 
 

 

הציפוי של כלי מטבח

פעמים רבות, כאשר אתם רוצים לבחור כלי מטבח אתם שמים לב לקריטריונים שונים שלהם: הגודל שלהם, חומר הגלם שלהם, ואפילו העיצוב והצבעים שלהם. עם זאת, יש עוד קריטריון נוסף שחשוב מאד לשים לב אליו בבחירה של כלי מטבח: וזהו הציפוי של הכלים הללו. הציפוי הוא רלוונטי, בעיקר לכלים שבהם אתם מתכוונים ממש להכין את האוכל עצמו - מדובר בעיקר על הסירים והמחבתות. חשוב להבין כי הצפוי הוא בעל השלכות גדולות במיוחד - ציפוי מתאים יאפשר לכם להכין את האוכל בצורה נוחה יותר, ויחסוך לכם גם פעולות ניקיון בהמשך. יש היום שני סוגי ציפוי מרכזיים - הראשון הוא הציפוי שנקרא נונסטיק (Non-Stick), והשני שהוא חדש יותר נקרא ציפוי קרמי.

 

פירוט על סוגי הציפוי

ציפוי נונסטיק עבור כלי מטבח, הוא היום עדיין הציפוי הנפוץ יותר עבור סירים ומחבתות. מדוע? משום שהוא פשוט היעיל ביותר שיש, והוא לא משפיע בצורה מכריעה על המחיר של הכלי עצמו. לרוב מדובר על ציפוי של מחבתות, ופחות על ציפוי של סירים. היתרון המרכזי של כלי מטבח עם נונסטיק הוא בכך שכאמור החומרים השונים אינם נדחפים לכלי עצמו, וכך בסיום הכנת האוכל - אפשר פשוט להעביר בקלות את המנה כולה מהכלי אל המגש או הצלחת בלי שום בעיה או שאריות.

עם זאת, חשוב לזכור שציפוי הנונסטיק מומלץ בעיקר למי שרוצה להכין מאכלים בעלי גוון מוצק. הווה אומר - אין לעשות שימוש בכלי מטבח עם ציפוי נונסטיק, במידה ואתם מכינים רטבים שונים, מרקים, או שאר תבשילים נוזליים. הכלי והציפוי לא מגיבים טוב לנוזלים, והנוזל עצמו לא יתבשל בצורה טובה.

בשביל לפתור את הבעיה הזו, יש את סוג הציפוי השני - שנקרא הציפוי הקרמי. הציפוי הקרמי הולך ותופס היום תאוצה בישראל, ואפשר לראות יותר ויותר כלי מטבח עם ציפוי קרמי. עם זאת, חשוב לזכור שהציפוי הקרמי לרוב גם יכלול תוספת למחיר, וייקר את הכלי. בכל מקרה, הציפוי הקרמי נחשב למעולה, משום שהוא כולל את כל היתרונות - הוא גם מאפשר להכין אוכל לא דביק, הוא גם חומר מבודד מעולה, אך במקביל הוא כן מאפשר הכנה של תבשילים ומאכלים שכוללים גם נוזלים. כלי מטבח עם ציפוי קרמי גם מגיבים טוב יותר לטמפרטורות קיצוניות כך שהם טובים גם לחימום בתנור. נוח יותר לרוב לנקות את הציפוי הקרמי, ואפשר גם להכניס אותם לניקוי במדיח הכלים.

 

אז מה כדאי לקנות?

חשוב להבין שאין כאן נכון או לא נכון. בסופו של יום, אפשר להסתדר גם בלי כלי מטבח עם ציפוי קרמי, אע"פ שהם תורמים מאד. הכל תלוי גם במידת הזמן שאתם מבלים במטבח שלכם. אם אתם מכינים דברים בסיסיים בלבד-  אפשר להסתפק בכלי אחד בלבד שיש לו ציפוי נונסטיק. אם אתם מכינים מגוון מאכלים, ויש אצלכם אורחים לעתים קרובות יותר, אפשר לקנות כלי מטבח עם שני סוגי הציפוי, ובכל מקרה כדאי שיהיה לפחות סיר אחד ומחבת אחת עם ציפוי קרמי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה