שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

הרחקת עטלפים ללא פגיעה ובשיטות יעילות


אור שאול

אור שאול

 
 

עטלף הוא יונק מעופף ולרוב גם עיוור. התמצאות העטלף במרחב מתבססת על סונאר. בעזרת הפקת גלי קול ועיבוד המידע המתקבל בגלים המוחזרים מעצמים שונים בסביבה יכולים העטלפים למצוא את דרכם. העטלפים הם בעלי חיים ליליים הישנים ביום ויוצאים לחפש את מזונם בלילה. לעטלפים חשיבות אקולוגית רבה. בהיותם אוכלי פירות וחרקים הם משמשים כמאביקי עצים ופרחים וכמדבירי חרקים טבעיים.

למרות חשיבותם הרבה, כאשר הם נמצאים באזורי המחיה של בני האדם, מהווים העטלפים מטרד רציני, עטלפי הפירות נמשכים לעצי פרי הנמצאים בחצרות ובגינות בתים וגורמים ללכלוך רב וריח רע בסביבה בה הם נמצאים. בהתאם לכך התפתח תחום הרחקת עטלפים, הפותר את הבעיה ומרחיק את העטלפים ממקומות מיושבים.

הרחקת עטלפים בוצעה בעבר ע"י הרעלתם והדברתם. בשנים האחרונות, התפתח מאוד תחום הרחקת עטלפים יחד עם תחום שמירת הסביבה והבנת חשיבותם הסביבתית הרבה של העטלפים ונמצאו שיטות ירוקות להרחקת עטלפים.

ישנם מספר שיטות להרחקת עטלפים. אחת הדרכים העיקריות בהם משתמשים כיום להרחקת עטלפים הינם הרחקה על ידי אמצעים טכנולוגיים המשדרים גלי קול. אך שיטה זו נימצאה כלא יעילה במקומות רבים  התדרים בהם משודרים גלי הקול   לא מבלבלים את העטלפים  ולא גורמים להרחקתם מהמקום. סוג הדברה כזה  לא גורם להרחקת העטלפים אך לא יוצר פגיעה בהם, בבני אדם ובמראה הסביבה..

דרך נוספת להרחקת עטלפים היא תליית דוקרנים באזורים בהם נתפסים העטלפים.כדי לישון. הדוקרנים, הנתלים הפוך כך שהקצה המחודד שלהם כלפי מטה, ימנעו את אפשרות העטלפים להיתפס במקום ובכל יגרמו להרחקתם.

ניתן לעשות הרחקת עטלפים גם בעזרת רשת, שיטה אחת לשימוש ברשת היא עיטוף של עצי הפרי אליהם מגיעים העטלפים ברשת וכך למנוע את הגעתם. שיטת שנייה להרחקת עטלפים באמצעות רשת היא התקנת רשת עמידה על פתחי המקומות אליהם מגיעים העטלפים. סונאר העטלפים יחוש את הרשת ויגרום להם להתרחק מהמקום בו היא נמצאת..

להרחקת עטלפים בצורה אפקטיבית שתגרום להם ללכת ולא לחזור, ללא שימוש בחומרי הדברה ונזקים לסביבה, יש לפנות לבעלי מקצוע מומחים המשתמשים במכשירים המתאים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה