שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2477
מאמרים: 7531
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

השינויים של תוכנית המתאר הארצית 38


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

תוכנית המתאר הארצית 38 אמנם נחשבת כתוכנית נהדרת שמצילה חיים אך עם זאת, הרבה אנשים מחליטים שלא לנצל אותה. עד לפני מספר שנים הרבה אנשים אפילו לא ידעו מהי תוכנית המתאר הארצית ואלו שכבר ידעו – התייאשו במרה בשל הבירוקרטיות הרבות שדורש ההליך. בדיוק בשל כך ובשל החשש הגובר לרעידת אדמה בעוצמה חזקה בארץ, נעשו תיקונים שונים בחוק וזה בכדי לעודד אנשים לבצע את התוכנית.

השינויים שנעשו במסגרת תמ"א

אז אין זה באמת משנה אם מדובר על אדם שגר בחיפה ומעוניין לבצע את תמ"א 38 או תל-אביבי שמעוניין לבצע תמ"א 38 תל אביב, תמ"א 38 בירושלים או תמ"א 38 הרצליה – כל עוד הבניין בו אדם מתגורר נכלל בתוכנית, הוא יכול ליהנות משפע של הטבות. כאמור, כפי שציינתי קודם לכן – אנשים רבים נמנעו מביצוע התוכנית בשל הבירוקרטיה.

אז אילו סעיפים השתנו בכדי לעודד דיירים לבצע את התוכנית? קודם כל, "חוק מיסוי מקרקעין" (הכוונה היא לשבח והרכישה). על פי סעיף זה מוענק פטור מתשלום של מס מכירה ומס רכישה מטעם תמ"א 38, כלומר, אדם שמבצע את התוכנית פטור ממס שבח וממס רכישה. חוק נוסף שהתווסף אל התוכנית הוא חוק של התכנון והבנייה שלפיו יוענק פטור לדיירים שמבצעים את התוכנים מתשלום על היטל השבחה בכל הוועדות המחוזיות (פרט לתל אביב) בתנאי שהבקשה להיתר זה נוגש ב5/11/2009.

חוק נוסף שהתווסף אל התוכנית הינו חוק של המקרקעין- מדובר על חוק שלפיו נקבעו כל מיני הוראות מקלות כך שגם אם ישנם דיירים אשר מתנגדים אל החוק עדיין יהיה ניתן להוציאו אל הפועל. מדובר על אחד מהסעיפים החשובים ביותר מכיוון שעד אותו הרגע של תיקון החוק – דיירים רבים "נתקעו" עם יישום התוכנית בשל "סרבני תוכנית".


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה