שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2512
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

התקנת דוד שמש


לירית
 
 

 

התקנת דוד שמש היא פעולה שיש להיערך לגביה מראש. דוד שמש הוא מוצר שמחליפים אחת לעשור בערך, אם לא יותר – בפרט שלרוב הדודים יש אחריות של עשר שנים למוצר. היות ומדובר במוצר מאוד שימושי וחשוב – מעבר לנושא המחיר שניגע בו בהמשך, לרבים מאיתנו חשובה מאוד גם האיכות כדי שלא נצטרך להתעסק איתו שוב ושוב וכן – שהמוצר יתפקד ולא ייצור לנו "הפתעות" ויפסיק לעבוד כך לפתע.

טרם ביצוע התקנת דוד שמש, יש לברר מה זה כולל: מול מי קונים – יצרן או ספק (ספק קונה את הדוד מהיצרן, לרוב במחיר נמוך, מבצע התקנה ועל כך גובה מחיר גבוה יותר בשיקלול הסופי), מי המתקין, איך בוחרים איזה דוד לרכוש (מאיזה יצרן) מהו גודל הדוד המתאים לדיירי הבית, מה העלות  לסוגי הדודים השונים: עלויות להתקנת דוד חשמל, מחיר דוד חשמל עצמו, מהי עלות התקנת דוד שמש והדוד עצמו ועלויות לאביזרים הנילווים כגון: קולטים לדוד שמש, מחמם מים ועוד.

כדי לבצע את הבחירה הנכונה חשוב לדעת מספר היבטים ראשוניים. כי ידע – זה כוח ובאמצעותו ניתן לבחור את הדוד המתאים לנו בהתאם לצורכינו. דוד שמש הינו האופצייה העדיפה לכל בית היות והוא חסכוני בחשמל ומהווה אופציה ידידותית לסביבה – על כך אין עוררין. באמצעות אנרגיית השמש, ממנה אנו נהנים רבות בישראל, אנו יכולים לחסוך עלויות רבות בחשמל. עם זאת, מעבר לחשיבותו של הדוד שמש, חשובה גם איכותם של קולטי השמש שדרכם בעצם תועבר אנרגיית החום.

בימים קרים, אנו משתמשים במערכת החשמלית הקיימת בתוך הדוד שמש. מערכת זו כוללת גוף חימום הנדלק ברגע שאנו מפעילים אותו באמצעות הכפתור האדום. גוף החימום אחראי על כך שהמים יתחממו עד טמפרטורה מסויימת.

דוד חשמל לעומת זאת, אינו מפעיל עבורנו את אנרגיית השמש ולכן בבית שמותקן בו דוד חשמל, עלויות החשמל הן גבוהות. לרוב הבית ישנם דודי שמש. במקומות שאין – לרוב מדובר על בית מושכר כי בעל הבית לא רצה להשקיע בעלות התקנת דוד שמש שהינה יקרה ביחס לדוד חשמל.

לסיכום, יש לקחת את כל הפרמטרים שצויינו לעיל, ולבחון מספר בעלי מקצוע בתחום. חבל להשקיע כספים רבים ובסופו של דבר להיות מאוכזבים. 

 

למידע נוסף, דודי שמש בבת ים ובכל איזור המרכז. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה