שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

חוות דעת הנדסית – עומדת בפני עצמה


lead4u
 
 

חוות דעת הנדסית הינה דוח אשר מוציאה חברת פיקוח בניה בהמשך לבחינה של המבנה או הנכס, ובהמשך לביקורת מבנים שנעשית בו.


בתהליך הבדיקה, מאותרים ליקויי בניה, אשר מפורטים במלל, על פי ממצאי איש המקצוע, מפקח בניה, ובנוסף, מתועדים באופן ברור, אם על ידי שרטוט, ולרוב על ידי תמונות ממחישות.
חשוב לציין, בידי עורך דוח חוות דעת הנדסית,מפקח מחברת פיקוח בניה, כלים מקצועיים נוספים, אשר משמשים כעזר בעת עריכת הבדיקה.

לדוגמא, בחינה של רטיבות במבנה, ואיתור נזילות, נעשית, מעבר לעין המקצועית של מפקח הבניה, גם על ידי מצלמה תרמודינמית, וגם על ידי דוח ממוחשב אשר ממפה את האזורים הרטובים, ואת כיווני זרימת המים בצנרת הקרה ובצנרת החמה.

חוות דעת הנדסית תכלול את כלל הממצאים שנמצאו באתר הבניה, או במבנה הגמור, כאשר בצידם תינתן הערכה כספית לתיקונם, ומשמעויות נגזרות נוספות במידה ויש.
לעיתים, חוות הדעת ההנדסית נדרשת ככלי לגישור ולפישור בין הצדדים השונים, ולעיתים, היא נדרשת כראיה לבית המשפט.

במקרים אילו, חוות דעת הנדסית קבילה לבית משפט,  צריכה לעמוד בפני עצמה, וחייבת להיות כוללת, מפורטת, מקצועית, ומודגמת במלואה, גם אם אין זה נדיר שעורך חוות הדעת מוזמן להסבירה בבית המשפט.
לרוב, כאשר מוזמנת חוות דעת הנדסית קבילה לבית משפט, עומד מאחורי ההזמנה פער, תפיסה שונה של העובדות על ידי הצדדים השונים. גם אם, לכאורה, המצב ברור, נדרש איש מקצוע, מחברת פיקוח בניה, אשר מעבר לאובייקטיביות שלו הינו גורם מקצועי שמציג את הדברים כמות שהם.

דוח חוות דעת הנדסית מאפשר לבחון את הסוגיות לגביהן יש פערים, על כל משמעויותיהן, ולפתור עימותים בדרך עניינית, בין אם זה בבית המשפט, ובין אם זה מחוץ לכתליו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה