שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

חשבת נדלן? חשבת חכם


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

מחפש אחר קרקע לרכישה? מדובר על אחת מהאפשרויות הטובות ביותר מבחינה כלכלית שהרי רכישת הקרקע נאמדת (לרוב) על מחיר של מאות אלפי שקלים ואילו מכירתם, לאחר הפשרתם, יכולה להכפיל עצמה. מדובר על חשיבה כלכלית נכונה ובעיקר רווחית. אז כיצד ההליך עובד? בכל במאמר הבא.

דירות להשקעה – חשיבה לטווח ארוך

אז כפי שציינו קודם לכן, אדם המעוניין לרכוש לעצמה קרקע להפשרה, חשוב למעשה רחוק, חושב על דירה להשקעה אך כיצד התהליך למעשה עובד? ובכן, כאשר שומעים את המושג "תהליך הפרשת קרקעות" המשמעות היא די פשוטה: שינוי הייעוד של הקרקע. לדוגמא ונעשתה רכישה לקרקע חקלאית, כאשר זו תופרש הייעוד שלה יהיה, באופן טבעי, חקלאי.

הפרשת קרקע לבנייה לגובה (בנייה רוויה) – כאשר מדובר על המקרה הנ"ל למעשה מדובר על רכישת קרקע במחיר נמוך (היכול להתחיל מעשרות אלפי שקלים ולהגיע עד למאות אלפי שקלים. היתרון המשמעותי הוא שהסכומים הללו לא מתקרבים למיליון והילך). ברגע שהקרקע הופרשה ניתן למכור אותה לקבלנים או לאדם פרטי אלא אם כן הרוכש מעוניין אכן לבנות בית על הקרקע.

אז מה קורה במידה ומדובר על השקעות נדלן בבתים צמודי קרקע? מדובר על בית פרטי, כמובן, שברגע שהקרקע הופשרה ניתן לבצע בו ככול העולה על רוחנו של הרוכש – לבנות על הקרקע ולגור בבית, להשכיר אותו או לחילופין למכור את הקרקע לכל המרבה במחיר.

מכירת הקרקע

חשוב לדעת – במידה ומעוניינים למכור את הקרקע המופשרת יש לעשות זאת בהתאם לשני דברים מרכזיים: ראשית כל, בהתאם לזכויות הקרקע עצמה ובהתאם לשינוי הקיים במצבי התכנון. לרוב, מכירות אלו מסתיימות בתשואות גבוהות בהרבה ממחיר רכישת הקרקע ולכן מדובר על אחד מהצעדים החכמים והרווחים ביותר לטווח הארוך.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה