שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

חשמלאים - הכל על עבודות חשמל


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

באופן הפוך לבעלי מקצוע בחלק מן הנושאים השונים, חשמלאים מפוקחים הדוקות על ידי משרד התעשיה, המסחר והתעסוקה, ומאוחדים בהרבה אגודות איכותיות. אי לזאת, מתרחשת אחידות באופן יחסי באיכות השירות, בסטנדרטים השייכים למלאכה המבוקשת, וגם מחירון חשמלאים   הוא עניין באופן יחסי סטנדרטי (שוב פעם, בבדיקה אל מול לבעלי תפקיד נוספים).

 

למרות זאת, מובן מכיוון תמחור מרבית עזר ייקבע ומשתנה עד מאוד כתלות במגוון גדול של סיבות, בקרב השאר מיקום, זמן ההובלה, עלויות משאבי הגלם, הידע והשם ששייך לחשמלאי וכולי. למטרת הקלת ההחלטה העומדת בפניכם, הלקוחות, הבאנו תמחור חשמלאים איכותי ובסיסי. 

באופן כללי אפשרי להגיד כי כדאי יותר להזמין קבלני חשמל או שמא לחילופין, חשמלאי מוסמך קצת בעת שהדבר בר ביצוע (משיקולי עלות), על אף שהעובדות מתחלפות לחלוטין ולמרות מצב כדאי לייצר מחקר שווקי כמה שיותר רחב, ולהכריע על פי התוצאה המתאימה מכולן במקום ממש ללא מחשבות קדומות. ביקור חשמלאי בבית בא עם בדיקת מומחים 


איזה חשמלאי?

עוד לפני שנבחן עלויות, ראוי לציין נתון נחוץ אודות חשמלאים. החוק מגדיר כתריסר רמות הכשרה מגוונות ששייכים לחשמלאים. ההכשרות הרלוונטיות ביותר למשקי דירה ובתי עסק מצומצמים ועד אמצעיים זה חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך, וחשמלאי ראשי. בעצם, מלבד הקמת מיזמים רציניים בזרמים גבוהים (3X250) עפי רוב יכולה להספיק ללא ספק אישורו ששייכת לחשמלאי מוסמך, ובמצבים רבים חשמלאים מעשיים יתפעלו אחר המלאכה הדרושה בלי הגבלה (כאשר אנחנו מדברים על על חיבור חד פאזי עד 40 אמפר). 

במצבים שונים, אין עבורנו, למשתמשי הקצה, ולו מושג כלשהו לגבי הדבר האחראי לסוגיה. במקרים כאלו, עוד לפני ההחלטה על אודות הטיפול, דרושה אבחנה. בהתרחשות זה כדאי להתקשר לחשמלאי על פי אופי רשת החשמל (חשמלאי מעשי יספיק לקישור חד פאזי, אך לקישורים ברמה איכותית אף יותר מומלץ לצלצל אל עוד מן ההתחלה חשמלאי מוסמך). הזמנה ביתית מעין זו תעלה בקרב 100 ל150 שקלים בשעות הפעילות (יממות א-ה', בערך בדרך כלל השעה 9 בבוקר לשעה 4-6 אחר הצהריים).

בהתרחשות השייכת לביקורי לילה או שמא ביקורים בסופ"ש וחגי ישראל, העלות תתומחר ואפילו עד פי שנים מהמחירון המקובל.

 

תמחור חשמלאים- החלפות ותיקונים קטנים 


תמחור חשמלאים זה בטח מקיף כמות עצומה של בדיקות מגוונות, ולכן נציין בעיקרם רק את השכיחות שבהן בפעילות בנושא אביזרי חשמל רבים . בניה מחדש של שלטר או נקודת איחוד לחשמל (שקע) תסוכם שבין 100-200 ש"ח (מכיל חומרי גלם, שמחירם כמעט אפסית), שיפוץ נקודת מאור בתקרה תתומחר 150-220 שקלים חדשים, שיפוץ פעמון או זמזם 150-300 ש"ח, וכו. תעריף חשמלאים- בניה מחדש של שאלטרים ומערכות חשמל 


דרך התנהלות הכוללות אביזרי חשמל כמו שינוי מפסק מגן (ממס פחת) בלוח חד פאזי תעלה 250-450 ש"ח (מותנה במידה ו מדובר בלוח בזרם 25 או או לחילופין ארבעים אמפר), ואולם במערכת תלת פאזי קצת עולה הרבה מעט יותר, בדרך כלל ה 300-500 שקלים חדשים. בניה מחדש של מהדק או שמא מאמ"ת (בכלל לא כל כך הדבר תלוי בזרם או לחילופין בכמות הפאזות) תעלה בין 100 ל350 שקלים ברוב המקרים. בניית לוח חשמל תלת פאזי בקיבולת של 25 או שמא 40 אמפר (בכלל לא מכיל אגרה של תאגיד החשמל) תתומחר בין 900 ל3000 ש"ח.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה