שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

טיפים לבחירת הדירה הנכונה איך לעשות בדק בית בעצמך


yaara lev
 
 

ישראל נימצאת בתקופה בה העיסוק בענף הנדל"ן שובר שיאים חדשים מדי יום כאשר יש מצוקת דיור נירחבת בכל הארץ מזה מספר שנים ונידמה כי מחירי הדירות בועתיים מאי פעם ובטח שבאיזור המרכז.

בני זוג צעירים רבים מחפשים לרכוש את הדירה הנכונה עבורם כדי להקים משפחה בישראל וחוסר הניסיון שלהם בנושא הדיור לעומקו יכול לפעמים לגרום לטעויות בבחירה נכונה של הדירה או בתשלום מופרז עבור דירה שכן מוצאת חן בעיניהם.

מה חשוב לבדוק לפני רכישת דירה?

לפני שניגשים לרכישה של דירה יש צורך להתמקד במספר נושאים מהותיים שמשפיעים על ההתאמה של הדירה עבורכם ואלו חלק מהם.

המיקום – ראשית כל חשוב להתאים את הדירה למקום העבודה, אך רק אם הוא קבוע ובטוח מבחינתכם למספר שנים קדימה. אין להתאים דירה למיקום עבודה זמנית כאשר אין באיזור עוד אופציות תעסוקה המתאימות לכם. כמו כן אם מדובר במשפחה צעירה חשוב לקחת בחשבון גני ילדים ובתי ספר בקירבת מקום שכן בעתיד זה יפתור בעיות גדולות של הסעות ותיאומים ביניכם לילדים ולמערכת השעות שלהם.

סוג הדירה – רבים בקרב המשפחות הצעירות מחפשות כיום דירות 4-5 חדרים "עם מחשבה לעתיד" אבל למעשה אין צורך למשפחה צעירה בדירה בת יותר מ 3 או 3 וחצי חדרים בלבד שכן ילדים יכולים לחיות במבנה שכזה במשך 5-6 שנים ועד אז רבות יכול להשתנות גם בשוק הדיור, גם ביכולות לשדרג לדירה של 4-5 חדרים וגם במבנה המשפחתי.

איכות הדירה – אם הדירה יד ראשונה מקבלן אז חשוב לבדוק היטב מה התאריך הבטוח לקבל אותה, כמו כן לבדוק את רמות הגימור המתוכננות למטבח, לאמבט ומבחינת הריצוף. אם מדובר בדירה יד שניה כדאי לבדוק היטב את הצנרת, לבדוק אם יש רטיבויות שמנסים להסתיר, לבדוק את קורות העץ במשקופים ובדלתות וכמובן את מצב המטבח והאם הוא דורש החלפה.

תקציב – את הכי חשוב שמרנו לסוף. חשוב לרכוש דירה בתקציב שניתן לעמוד בן הן מבחינת התשלומים החודשיים והן מבחינת השקעה שייתכן ותידרש בדירה על מנת להינות ממנה ומאיכות חיים טובה כמה שניתן. אסור לקפוץ מעל הפופיק ובעיקר בתקופה כלכלית לא קלה כפי שחווים כיום בישראל.

אין כל ספק כי רכישת דירה היא עניין מורכב ואינו פשוט כלל ועיקר ובטח כאשר הדירות במחירים מרקיעי שחקים ולכן חשוב לחבר יחדיו את כל הפרמטרים השונים על מנת לבצע רכישה מוצלחת כמה שניתן.

פרטים נוספים על בדק בית


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה