שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

טיפים עבור איטום גגות מוצלח


moty yahav
 
 
אף אחד לא מעוניין שהגג שלו יתחיל לדלוף דווקא בשיא החורף, ולכן מומלץ לבצע איטום תקופתי על מנת להקדים תרופה למכה. כיצד עושים זאת נכון?
 
שלושה שלבים לאיטום מקצועי - איטום גגות מקצועי מורכב משלושה שלבים עיקריים : פינוי של עצמים זרים מהגג עצמו (בעיקר חתיכות בטון), שלב האיטום עצמו ושלב הפינישים, השלב שבו אוטמים פתחים בעיתיים במיוחד כגון צנרות או דודי שמש. החומרים המשמשים לאיטום בשלב זה צריכים להיות גמישים ביותר.
 
שלב נוסף ולא פחות חשוב מתבצע בגגות שטוחים. במהלך שלב זה מציפים את הגג במים ובודקים כי לא מחלחלים דרכו מים. אוטם גגות שלא מבצע את השלבים האלו כנדרש, למעשה מחפף ומבצע עבודה שאינה מקצועית.
 
איכות החומר והמפרט שלו  - בקשו לדעת בדיוק באילו חומרים ייעשה שימוש במסגרת עבודת האיטום.לא יזיק גם לבדוק את המפרט של החומר באינטרנט כדי לדעת מהי איכותו האמיתית. לדוגמה, איטום של גג שטוח חדש יכול להיעשות באמצעות יריעות ביטומניות רגילות, אך איטום של גג רעפים ישן יחסית שלא ניתן להחליף בו את הרעפים, עשוי לדרוש שימוש בחומרים נוספים כגון מלט.
 
הדבר אולי נשמע טריוויאלי, אך מקרים כמו "איטום" של גג בצבע בלבד או שימוש בחומרים מזויפים באיכות ירודה שהוצגו כחומרים מקורים הם עדיין נפוצים למדי בשוק הישראלי. מסיבה זו, רצוי מאוד לבקש מקבלן העבודה פרטים של לקוח אחד או שני לקוחות מרוצים לכל הפחות.
 
תקופת אחריות - לא רבים יודעים שתקופת האחריות היא למעשה הפרמטר הכי חשוב לאחר איכות העבודה עצמה. הסיבה לכך היא שאחריות על איטום גגות יכולה לנוע בין חמש לעשר שנים. חשוב לא פחות לדעת תוך כמה זמן מרגע שמתחיל שוב פעם חלחול של מים, האוטם מתחייב להגיע אליכם לתיקונים (התקופה המקובלת היא עד שבוע לכל היותר).
 
הגורמים המשפיעים על מחיר האיטום - המחיר המשוקלל של עבודת האיטום תלוי לא רק בגודל הגג, אלא גם בסוג החומר בו נעשה שימוש ובעבודה נוספת שאולי יש לבצע (ראו את הסעיף הראשון). מסיבה זו, כאשר מבצעים השוואת מחירים בין בעלי מקצוע בתחום האיטום, חשוב לזכור שהצעות המחיר הן הערכה כללית בלבד.

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה