שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

כל היתרונות של מסך מגע


אבי ביטון
 
 

 

כיום, מסך מגע הוא אחת מן הטכנולוגיות שנכנסו אל חיינו וכבשו אותם בסערה. ניתן לראות מסך מגע כמעט בכל מקום, החל מן הטלפונים החכמים שבכיס של כל אחד מאיתנו כמעט, דרך מסכים אינטראקטיביים בבתי עסק דוגמת תפריטים במסעדות וכלה במסכים לניווט בכלי תחבורה שונים. מהם המאפיינים של אותם מסכי מגע, מהם היתרונות של מסכי המגע ומה הם מאפשרים לנו למעשה?

מהו מסך מגע?

מסך מגע הוא אמצעי קלט ובו זמנית גם אמצעי פלט ויזואלי עבור מכשירים אלקטרוניים שונים כגון מחשב, טלפון סלולרי ועוד. במסך המגע ניתן לגעת הן באמצעות האצבע והן באמצעות מכשיר אחר, לדוגמא מכשירים דמויי עט (בעלי דיוק רב יותר במגע מאשר אצבעותינו), לצורך סימון או גרירה (הנעת אלמנטים על המסך).

מהם היתרונות של מסך המגע?

 למעשה, מסך מגע מאפשר הפעלה אינטואיטיבית, מה שמהווה יתרון למשל בהפעלה על ידי ילדים, וכן הוא חוסך את הצורך בהפרדה בין הקלט לפלט והתרכזות בשניהם, בייחוד במקומות בהם אין פנאי כגון בעת מתן שירות לאנשים תחת לחץ. במכשיר תמי 4 טאץ', למשל, מסך המגע מאפשר יותר מתמיד הפעלה ידידותית על ידי המשתמש, בכל גיל, ללא צורך בהסתבכות עם מלל ותפריטים. ניתן ללמוד עוד על המכשיר ועל התצוגה בחלק המוקדש ל- תמי 4 touchבאתר תמי 4 (ובו גם סרט תמי 4 טאץ').

טכנולוגיות של מסכי מגע

כיום, ישנן כמה שיטות ליצור מסך מגע. בשיטה אחת, הקרויה מסך מגע רצסיבי, שני לוחות מוצבים כאשר יש ביניהם רווח קטן, היוצר התנגדות חשמלית בין הלוחות. במסך מגע קפסטיבי, פסי מוליך עוברים מתחת למסך והם הרגישים למגע ומגיבים למעשה ללחיצה על המסך (זת בשל המטען החשמלי שנושא עמו גופנו). במסך מגע עם אינפרא אדום, מצלמות אינפא אדומות עוקבות אחר חסימת הגלים.

ההיסטוריה של מסך המגע

הרבה לפני שמצאנו מסכי מגע במכשירי תמי 4 טאץ' / תמי 4 touch(כפי שתוכלו להתרשם באתר תמי 4 שבו סרט תמי 4 טאץ') , בשנת 1972, מסך המגע הראשון הוצג בפני הקהל הרחב כחלק ממה שמכונה פרויקט פלאטו (פרויקט של בניית מערכות הוראה ממוחשבות ראשונות מסוגן אשר הוקם על ידי אוניברסיטת אילינוי). עם זאת, המחשב האישי הראשון שהכיל מסך מגע ושווק באופן מסחרי היה HP-150של חברת Hiolet Packard, אשר הושק בשנת 1983.

במחשבי כף יד יצאו מסכי מגע לראשונה בפיתוחים של אפל בשנת 1992, במחשב כף יד הקרוי "ניוטון" אשר נכשל לבסוף מסחרית . מי שהחדיר לבסוף את הטכנולוגיה לשוק היתה חברת פאךם אשר יצא עם מכשיר הפיילוט, בו מוזנת אינפורמציה דרך קלט במסך באמצעות מכשיר דמוי עט.

רק בשנת 2007 יצאה אפל עם מסך המגע במכשיר הטלפון החכם (סמארטפון) , במכשיר אשר כלל כפתור אחד בלבד ומסך מגע בשיטת ה- multi touch(שימוש במספר אצבעות בו זמנית לשליטה במסך). מאז ועד היום, ובעקבות הצלחתו הרבה של האייפון, מסכי מגע משולבים בסמארטפונים של מיטב החברות, למשל סמסונג, מוטורוליה, נוקיה, HTCו- LG. מסכי המגע חדרו כמובן לשוק הטאבלטים יחד עם ה- iPad, אשר הושק בשנת 2010. עם הצלחת ה- iPad, מסכי המגע שולבו בטאבלטים של חברות נוספות.

מסך מגע בתמי 4 טאץ' החדש- להפעלה נוחה ופשוטה

מכשיר תמי 4 טאץ' החדש מכיל מסך LCDמגע גדול עם איקונים צבעוניים וידידותיים, להפעלה פשוטה על ידי כל המשפחה, כך שהיום הרבה יותר קל ופשוט להנות ממים איכותיים, בנגיעה אחת.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה