שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2317
מאמרים: 7322
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ליקויי בניה – מכנה משותף רחב


lead4u
 
 

מחקרים רבים מראים שאין בישראל דירות ללא ליקויי בניה. כן, אתם קוראים נכון, למעשה, בכל הדירות בישראל יש ליקויי בניה.
הליקויים, הבאים לידי ביטוי בצורות ובאופנים שונים, ומתחלקים לסוגים שונים,  נובעים בראש ובראשונה מכוח אדם לא מיומן, וחוצים את כל השרשרת הניהולית באתר הבניה.


למעשה, את עיקר הליקויים חושפים הדיירים עצמם שעושים שימוש בנכס, ומפקחי הבניה המלווים את הדיירים.
האתגר העיקרי נוגע למועד גילוי ליקויי הבניה. ככל שהליקויים מתגלים בשלבים המוקדמים יותר, כך הסיכוי לתקנם גדל, ועלויות התיקון נמוכות יותר.
ליקויי בניה שמתגלים בשלבים מוקדמים, כאשר הפועלים באתר הבניה, ולפני שסיימו את העבודה באתר, יש סיכוי גבוה יותר לתקנם לשביעות רצון המזמין, למזער את הנזק, ולהקטין את העלויות הכרוכות בתיקון.


לדוגמא, ליקויי בניה בחיפוי, לרוב ניתן לתקנו בקלות יחסית בזמן הבניה. לאחר שהושלם החיפוי, המשימה הופכת מורכבת יותר, דורשת לעיתים פירוק חלקי של החיפוי, כמו כן, לעיתים גם יש לאתר כמות נוספת של חיפוי זהה, ועוד.


בנושאים של איטום ונזילות, תיקונים בזמן הבניה זולים משמעותית, בעיקר בשלבים בהם אין עדיין ריצוף וחומרי גמר. לאחר סיום הבניה, ובוודאי לאחר האכלוס, כאשר הדיירים מגלים את הליקוי, המורכבות בתיקונו גדולה משמעותית, ודורשת, לעיתים, פירוק קירות או רצפות.העלויות, כמובן, בהתאם.


מפקח בניה, מחברת פיקוח בניה מקצועית, המלווה את הדיירים לאורך פרויקט הבניה, יחשוף את הליקויים בשלבים מוקדמים יותר, יחסית, ויחסוך זמן כסף ועוגמת נפש.
מעבר לכך שמפקח הבניה נמצא באתר אחת לכמה ימים, ורואה את הליקויים, גם  העובדה שמדובר באיש מקצוע, מסייעת לכך שהליקויים יתגלו ויתוקנו בצורה זריזה וטובה יותר.

חברת פיקוח בניה, במעקב מקצועי, מאפשרת גילוי ליקויי בניה בשלבים מוקדמים, גם לפני שנדרשת ביקורת מבנים, אלא, המהלך הבניה עצמה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה