שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

למה חשוב לבצע פיקוח בניה בפרויקט בניה עצמאי


גולדאל

אלכס גולדנברג - מפקח בניה מקצועי

 
 

הרבה אנשים בישראל היום קופצים על הטרנד של בניה עצמאית או בניה פרטית. כלומר, במקום לקנות דירה מכונה מקבלן או בית פרטי מקבלן, הם מעדיפים לרכוש קרקע עצמאית ולבנות על הקרקע הזאת בית בצורה עצמאית. זאת אומרת שהם מעסיקים את הקבלני משנה בעצמם והם מנהלים את הפרויקט בעצם. במילים אחרות, בעל הנכס העתידי הופך להיות היזם המבצע והקבלן המפקח.

הסיבה שהרבה אנשים בוחרים ללכת על האפשרות הזאת היא לרוב בגלל שבניהול נכון ויעיל אפשר לחסוך עשרות אחוזי של דמי תיווך, שהיו הולכים לקבלן המנהל במידה ורוכשים דירה מקבלן. בבתים של כמה מיליוני שקלים מדובר פה על סכומים של מאות אלפי שקלים וזה לא משהו שאפשר לבטל. נוסף על כך, כאשר מבצעים בניה פרטית, יש הרבה יותר אפשרויות עיצוב ותכנון אדריכלי שאפשר לבצע ובעל הנכס העתידי לא כפוף לעבודת היזם.

בונים בית פרטית? אתם צריכים מפקח בניה

חשוב שתדעו שאם אתם מחליטים ללכת על בניה פרטית של בית, אתם חייבים להעסיק בעל מקצוע שיבצע פיקוח בניה פרטית, הלא הוא מפקח בניה. מן הסתם אין לכם את הידע המקצועי לנהל באמת פרויקט של בניה. אתם יכולים לתת את הדגש שלכם על אספקטים מסוימים מובנים של בניה כמו גודל החדרים, מתאר הבית וכו'. אך כאשר זה מגיע לתכנון אדריכלי וניהול הבניה בפועל, אין לכם את היכולות המתאימות. אז מה עושים? מעסיקים מפקח בניה שינהל בשבילכם את הפרויקט ויבצע פיקוח בניה על עבודות קבלני המשנה.

כאשר יש פיקוח בניה על הפרויקט, אתם בעצם דואגים שיהיה נוכח לכל אורך הפרויקט מהנדס בניה מנוסה שתפקידו קודם כל לדאוג לכך שהבניה מתבצעת בכדי לשרת אתכם ולדאוג שאתם תקבלו בדיוק מה שאתם ביקשתם. אפשר לראות את מפקח הבניה כיד המכוונת המקצועית שלכם בפרויקט.

היתרונות ניהול פרויקט בניה עם פיקוח בניה

1.      אתם מקבלים בעל מקצוע מנוסה שמלווה אתכם לכל אורך התהליך ועוזר לכם להבין יותר טוב בעיות שונות ולקבל החלטות טובות יותר בהתאם.

2.      פיקוח בניה נמצא שם בכדי לדאוג שכל קבלן מבצע או בעל מקצוע שלוקח חלק בפרויקט מבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר ובאיכות בניה שעומדת בכל הדרישות, הרי לכם יהיה קשה להעריך את טיב העבודה.

3.      מפקח בניה מבצע בשבילכם את מילוי והשגת האישורים הנדרשים מול העירייה, אישורים שהרבה פעמים יש צורך בידע מקצועי בתהליך הבניה בכדי למלא אותם כשורה.

4.      פיקוח בניה גם דואג שבמידה ויוותרו ליקויי בניה הם יתגלו בהקדם ויטופלו כבר במהלך העבודות באתר, זה חוסך לכם כסף דואג שהבניה תהיה איכותית.

מעל הכול, פיקוח בניה מעניק לכם שקט נפשי שהפרויקט שלכם מבוצע כשורה על ידי כל הגורמים והוא עומד בכל הדרישות הבטיחותיות והחוקתיות. אין ספק שהשקט הנפשי הזה הוא יקר מפז ושווה כל אגורה נוספת שתוציאו על הבטחת פיקוח בניה מקצועי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה