שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

למה חשוב לעשות בדק בית


ירון יוגב
 
 

 

ביקורת מבנים היא הדרך שלנו להבטיח כי הנכס שרכשנו במיטב כספנו הוא אכן נכס איכותי ללא בעיות שונות שעלולות לפגוע באיכות השימוש והשהות שלנו בו. בדק בית הוא שם אחר ואולי מוכר יותר של הביקורת. הבדק מבוצע על ידי גורם מקצועי המתמחה בתחום שיכול לזהות ולאפיין בעיות שונות הקשורות בתהליך התכנון והבנייה של הנכס, ליקויים שונים, רשלנות בהתקנת התשתית והמפרט הטכני של הדירה ועוד. ביצוע הביקורת יכול לקנות לכם שקט נפשי ולחסוך כספים ניכרים על תיקון ליקויים שניתן היה לאתר מבעוד מועד.

 

מה בודקים במסגרת הביקורת

 

ביקורת מבנים בוחנת היבטים מבניים ותכנוניים שונים של הדירה או הבית שקניתם. הבדיקה יכולה להתרחש לפני הרכישה או לאחריה, עוד בתקופת האחריות של הקבלן על הדירה. הביקורת בוחנת נושאים כמו צנרת ואינסטלציה, ריצוף וניקוז, שלמות מבנית, חיפויים, התקנה של מרכיבים שונים בבית ועוד. המטרה היא לבחון ולודא כי הדירה או הבית שלנו תוכננו ונבנו כהלכה, וכי אין בהם בעיות או פוטנציאל לבעיות שונות. כמו כן מטרת הבדיקה היא לוודא כי כל מה שהובטח לנו בנוגע למפרט הטכני של הדירה אכן קוים.

 

ביקורת מקדימה

 

לעיתים קרובות זהו רעיון טוב לבצע בדק בית עוד לפני שרוכשים את הנכס. בדיקה מקדימה שכזו מומלצת בעיקר במקרים של רכישת נכס כלשהו מיד שנייה ולא מקבלן. הערכת המצב של הבית או הדירה בפרמטרים מבניים ותכנוניים שונים יכולה לעזור לנו לקבל החלטה לגבי הרכישה. בחלק מהמקרים אנחנו עלולים לרצות לבטל עסקה או להמנע ממנה במידה ובנכס נמצאים ליקויים מהותיים. במקרים אחרים אנחנו יכולים לדרוש מהמוכר לדאוג לתיקון הליקויים כחלק מתנאי המכירה של הנכס.

 

ביקורת בדיעבד

 

במקרים אחרים מקובל לבצע ביקורת מבנים במהלך השנה הראשונה של המגורים בנכס החדש שרכשנו. המטרה של ביצוע בדק בית בשלב זה הוא לאתר בעיות שונות עוד בתקופת האחריות של הקבלן על הדירה. על פי חוק הקבלן חייב באחריות על ליקויים בתחומים שונים בדירה במהלך פרק זמן מסוים לאחר מסירת הדירה. איתור מוקדם של בעיות בדירה יחייב את הקבלן לדאוג לתיקון שלהם או במקרים נדירים לפיצוי של הרוכשים, ועל כן מומלץ לבצע את הבדיקה כאשר האחריות עדיין חלה, כלומר במהלך השנה הראשונה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה