שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

מה זה בכלל תמ"א 38?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

לא מעט אזרחים בישראל שמעו את המושג תמ"א 38 בשנים האחרונות אך למרבה הצער הם לא ממש יודעים או מבינים על מה מדובר. נתחיל בכך שנסביר את ראשי התיבות של מושג זה בכדי שכל אחד יידע שמדובר ב"תכנית מתאר ארצית מספר 38". יש בישראל לא מעט תכניות מתאר, אך זו מציגה את רצונה של המדינה להגן על תושביה מפני רעידות אדמה.

 

לצערנו הרב רעידות אדמה הן סיכון מהותי שבהחלט יכול להתרחש במדינתנו. לכן בתאריך 14.4.2005 אישרה הממשלה תכנית מתאר לחיזוק מבנים קיימים שאינם עומדים בדרישות תקן הבנייה הישראלי. ביוזמה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה ובהפעלה של צוות מורחב הכולל יועצים ואנשי תכנון מקצועיים, יצאה בסופו של דבר תכנית זו לאוויר העולם.

 

התכנית מדגישה כיצד כולם מרוויחים ממנה

 

מעבר למילים היפות ולפרסום התכניות הרי שהציבור צריך לדעת בפועל במה מדובר. אם כך, חשוב להסביר שהמדינה יזמה תכנית שבה היא ממריצה הן את תושבי ישראל שגרים בבניין לא בטוח והן את קבלני ישראל השונים, להפוך את הבניין לחזק ולעמיד כנגד רעידות אדמה יחד עם שדרוג משמעותי של מראהו, נוחותו, גודלו, וכמובן גם ערכו. כששני הצדדים מרוויחים הדרך לשדרוג הבניין בצורה רצינית היא קצרה וקלה מאוד.

 

מהלך זה מציג את תמ"א 38 כתכנית מושלמת שבה נהנים כל הקשורים בשדרוג הבניין. מבחינת דיירי הבניין הרי שהם לא צריכים לשלם דבר (למעט העברת זכויות הבנייה על גג הבניין לקבלן המבצע), ומבחינת הקבלן הרי שאותה תמ"א 38 מאפשרת לו ליהנות משטח בנייה שעליו הוא לא שילם ומ"חיסכון" מסוים בבירוקרטיה (בזכות רצונה של המדינה לקדם את המהלך).

 

בסיום העבודות המקצועיות הבניין נראה שונה לגמרי

 

מי שכבר ראה בניין מגורים שעבר את השינוי המדהים בזכות תמ"א 38 יכול להבין מיד שמדובר במהלך מרשים ביותר. בניינים ישנים ברחבי הארץ הפכו לא רק למחוזקים יותר ע"י עבודות חיזוק ויצירת ממ"ד לכל דירה, אלא גם לכאלו שבהם יש לפתע מעלית חדשה, לובי מפואר, ועוד אלמנטים שהופכים את חיי הדיירים לנוחים ולטובים הרבה יותר.

 

בבניינים שונים אפשר לראות כיצד (לאחר אישורים מתאימים) הורחבו הדירות והתווספו מרפסות שמש נהדרות. בנוסף, גם הוקמה גינה לתפארת, שופצו החזיתות (כולל חיפויים, מסתורי כביסה, תריסים, חלונות, ועוד), שופצו חדר האשפה והמקלט, ואף טופלו במקצועיות תשתיות הבניין השונות. לאחר מהלכים כאלו אין ספק שערך הדירה מזנק לו בצורה משמעותית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה