שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

מה חשוב לדעת על הדברת עכברים


ubebig@gma
 
 

מרבית האנשים שומעים את המילה עכבר ומיד חשים צמרמורת בגופם. הם נמצאים בכל מקום, בין אם מדובר בסביבה כפרית ובין אם מדובר על סביבה עירונית ויכולת ההישרדות שלהם היא גבוהה למדי. באזורי הכפר הם גורמים נזק לגידולים חקלאיים בסביבה העירונית הם עלולים להעביר מחלות ולהפריע למהלך התקין של החיים. משום שמדובר על בעל חיים חכם ופיקח, הדברת עכברים חייבת להיעשות ללא פשרות ובכמה מישורים במקביל.

הדברת עכברים בכפר

הדברת עכברים בכפר או באזורים חקלאיים הדברת עכברים נעשית על ידי הנחת פיתיון בשטח, בדרך כלל גרגירי דגנים שונים שספוגים ברעל וצבעם לבן למען יזהו אותם בני האדם. הדבר השני שיש לעשות כחלק מאותה הדברה הוא שימוש בפתרונות ביולוגיים על ידי האויבים הטבעיים של עכברים דוגמת תנשמות וחתולים. יש לתת את הדעת גם על ההיבט של המניעה, על ידי שמירה על מוצרי מזון באריזות קשיחות ואטומות כך שלא יוכלו להגיע אליהם המכרסמים.

בסביבה עירונית

הדברה באזור הבית או בסביבה עירונית נחשבת מסובכת יותר כיוון שבסביבה זו לא חיים האויבים הטבעיים של עכברים וחולדות, ולכן יש לדרוש מהרשויות להעניק בסביבת המגורים טיפול מקיף וכולל לרבות איטום פתחי ביוב, סגירת פחי אשפה ואיסוף אשפה מהרחוב. אתגר נוסף של הדברה באזור המגורים קשורה באיסור להשתמש בפיתיונות מורעלים בניגוד לסביבה חקלאית פתוחה, שבה ניתן לפזר כמות גדולה של פיתיונות באין מפריע. הסיבה לכך קשורה כמובן בסכנה שאורבת לבני האדם עם כמות גדולה של פיתיונות.

מה עושים?

הדברה בשביל הגישה לבית תכלול שימוש במלכודות קפיץ שהורגות את העכבר, מלכודות עם דלת קפיצית שלוכדת אותו, או מלכודת דבק שגם היא לוכדת את העכבר. בהיבט המניעתי יש לנקות את סביבת המגורים, לנקות מצבורי ביוב ולטפל בכל המפגעים שבעטיים מצליחים המכרסמים לחיות בסביבת המגורים. זיהוי הבעיה בדרך כלל הוא מורכב משום שגם עכבר וגם חולדה הם מסוג המכרסמים שפועלים בשקט רב ובעיקר בשעות הלילה. את נוכחותם אם כן נזהה בדיעבד על ידי זיהוי אריזות מזון פתוחות, גללי צואה של עכבר או ריח של שתן עכברים.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה