שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

מזגנים – איך לשמור על הקור


עוז לוי
 
 

 

בשנת 1900 היו מעט מאד אנשים שיכלו לעשות משהו במהלך יום חם במיוחד מלבד לרטון ולהתלונן על מזג האוויר. אם הם יכלו להרשות לעצמם, הם בודאי התפנו להרים או לחוף הים. 
 
מיזוג האוויר שקיים בימינו שינה הכל. עם מזגנים נוח יותר בכל מקום בבית, אפילו ביום החם והדביק ביותר בשנה. בימינו אלה אין כמעט ספק שתמצאו מזגני אוויר בבית הקולנוע, בחנויות הרשת הגדולות, בחנויות המשפחתיות הקטנות ובמסעדות שבהן אתם אוכלים. למעשה, קרוב לודאי שגם בבית שלכם יש מזגן.
 
מהו מיזוג אוויר?
 
אתם יודעים שמערכת מיזוג גורמת לכם להרגיש קרירות ביום חם וחמימות ביום קר. אבל מיזוג אוויר הוא יותר מסתם צינון הטמפרטורה. המשמעות היא שמירה על הטמפרטורה והלחות באוויר בחדר סגור, בין אם מדובר בחדר אחד או בבניין כולו. המזגן שומר על מידה של קירור או חימום שהיא מתאימה ונוחה לאנשים שנמצאים בתוך הבית. המשמעות היא גם סירוקלציה של האוויר והוספת לחות במידת הצורך. בעונת הקיץ מזגנים פירושם העברת האוויר באמצעות צינורות קרים שאוספים מים מהאוויר, ממש כמו שטיפות המים מתעבות בכוס מים קרים ביום חם ולח. למעשה, אנחנו יכולים לומר שמיזוג אוויר הוא יצירה של אקלים מלאכותי נוח.
 
באקלים יבש האוויר יכול להיות מקורר באופן פשוט. הקולר יכול להיות לא יותר גדול ממאוורר ששואב את האוויר החם והיבש למשטח סיבי ספוג מים. האוויר מקורר כאשר המים מתאדים. 
 
למיזוג אוויר יש שימושים רבים מלבד תפקידו לשמור על הנוחיות שלנו. תעשיות רבות תלויות במזגנים כדי לשמור בתוך המפעלים על אוויר נקי, קריר וברמת לחות מתאימה. לדוגמה, סיבי טקסטיל כמו צמר וכותנה יתמתחו או יתכווצו כאשר הלחות באוויר תשתנה. דבר זה יגרום לשינויים באיכות של הבד. לחות גבוהה מדי באוויר או אפילו בקצות אצבעותיו של הפועל, תגרום לחלודה בחלקי מתכת עדינים כמו רכיבי רקטות או מכשירים מדויקים עדינים אחרים. טמפרטורה לא נכונה יכולה לקלקל אצווה של תרביות ביולוגיות ועוד. מיזוג אוויר מתאים מונע תקלות שכאלה במפעלים.
 
מכרות היהלומים העמוקים בדרום אפריקה משתמשים במיזוג אוויר כדי לאפשר לכורים לעבוד בסביבת עבודה שנמצאת אלפי מטרים מתחת לפני הקרקע, ושבה היו נחנקים מחום ללא מזגנים. מזגנים מעורבים גם בכל תכנית חלל אמריקאית, החל מהכנת הטילים ועד למעקב אחריהם דרך האטמוספירה.  
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה