שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ממדים – להתכונן לימים לא פשוטים


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

רבים לא חושבים על כך אך לא חשוב רק לבנות את הממ"ד או לחילופין שיהיה בבית מרחב מוגן, חשוב לזכור שיש להכינו לימים קשיים בהם אנו יכולים לשהות בממ"ד מספר שעות ולעיתים אף מספר ימים.

מכיוון שהממ"ד אמור לשמש אותנו בשעות של מלחמה, תקיפה או אפילו בעת רעידת אדמה אסור בשום פנים ואופן להחזיקו סגור במהלך שעות היום. מומלץ, כל עוד אין בו שימוש, לאוורר אותו כך שיהיה מוכן לרגע של תקיפה.

ממדים – מה עליהם להכיל?

אז יש ברשותכם ממ"ד ואתם רוצים להכינו לשעת תקיפה ואתם תוהים מה עליכם לעשות בדיוק? ראשית כל, חשוב מאוד לדעת שמכיוון שממ"ד משמש לשעת תקיפה (כלומר, טילים, הדף, שימוש בנשקים בלתי קונבנציונליים) אסור שהקירות והרצפות יהיו מחומרים דליקים.

ראשית כל, כאשר מכינים ממד יש להקפיד שתהיה בו ערכה לעזרה ראשונה כך שבעת הצורך תוכלו לתת מענה לכל מי שזקוק לעזרה מהסוג הנ"ל. מעבר לכך, חשוב שבמקום יהיה טלפון, רדיו, אינטרנט או טלוויזיה – כל דבר שיכול לאפשר לכם לדעת מה קורה בחוץ כך שתוכלו להיערך בהתאם לכך. כמו כן, חשוב לזכור שלא מומלץ להעמיס את הממ"ד בציוד כך שיהיה ניתן לשהות בו בנוחות בעת הצורך.

כמו כן, חשוב שבממ"ד יהיה ציוד בסיסי של מי שתייה שיספיקו לכמות הנפשות ששהות בממ"ד תוך כדי שלוקחים בחשבון שקיימת סבירות שהשהייה בממ"ד יכולה להימשך מספר ימים, קופסאות שימורים (וכל מזון שניתן לאחסן אותו מבלי לחשוש שהוא התקלקל). חשוב מדי תקופה לבדוק את הממ"ד ואת המזון שיש בו על מנת לוודא שאיננו פג תוקף. כמו כן, מומלץ גם לדאוג לניקיון המקום ולבצע שטיפה וניקיון אבק כך שיהיה נעים לשהות בו בתקופה לא כל כך נעימה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה