שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

מערכת אזעקה לבית - פתרונות במחירים לכל כיס


רוי חביב
 
 


בגלל ריבוי הפשעים נגד רכוש  וחוסר יכולתה של המשטרה להגן על כל האזרחים כל הזמן, נוצר הצורך בפתרונות יצירתיים וחדשניים על מנת להגן על הרכוש הפרטי.
מערכת אזעקה לבית היא אחד האמצעים היותר יעילים במגמה זו. מערכת הגנה ביתית מחויבת המציאות לא רק על מנת להגן על הבית והרכוש, אלא לעתים זוהי דרישה של חברת הביטוח אם ברצון בעלי הבית לבטח את ביתם ואת רכושם.
אף על פי שיש רבים שיגידו שגם מערכת אזעקה לבית לא תעצור גנב נועז, בכל זאת אין לשכוח את העובדה שללא מערכת הגנה זו חברת הביטוח לא תעמוד בהתחייבותה. יתרה מזאת, המערכת המתריעה על אירוע פלילי גורמת לגנב למהר ולסיים את פעולותיו משום שברור לו שהאזעקה המחוברת למוקד עלולה לגרום לו להיתפס ולבלות שנים רבות בכלא.
המלצת המומחים היא שגם אם התקציב לוחץ, לא לוותר על התקנת מערכת אזעקה לבית גם אם הדבר כרוך בויתור על דברים אחרים. עדיף לישון בשקט בלילה מלחשוש כל העת.
ישנן מספר רב של מערכות ונציין כאן בקצרה כמה מהן.
מערכת אזעקה קווית, שיתרונה במחירה הנמוך. זו אמנם לא מערכת מתוחכמת במיוחד אבל היא נוחה לשימוש ולהתקנה. עוד במהלך בנית הבית או שיפוצו, כל מה שצריך זה להשחיל חוטים ולחבר אליהם גלאים כאשר כל גלאי מחובר חוטית לארון ההגנה המרכזי.
מערכת אזעקה לבית נוספת היא מערכת אזעקה אלחוטית שמתאימה לאותם בתים שאין בהם תשתית לחווט מערכת קווית. אמנם מערכת כזו היא יקרה יותר, אך פשוטה מאד להתקנה. מתקינים את הארון המרכזי במקום נסתר על מנת למנוע אפשרות לגלות אותו ולנפץ אותו. הלוח מחובר למקור חשמלי ולקו טלפון, ובאמצעות תקשורת אלחוטית משודרים אותות לגלאים המפוזרים בחדרים השונים. את הסוללות הנמצאות בגלאים יש להחליף אחת לשלוש שנים. מערכת פשוטה ויעילה.
הגלאים המותקנים במערכות אלה הם שני סוגי גלאים גלאי וילון (אותם גלאים המותקנים בצידי החלונות במקומות נסתרים ומתריעים על פריצה מבעד לחלון), והסוג הנוסף הוא גלאי נפח (שמותקן בתוך הבית ומזהה תנועה חשודה בין החדרים בבית).

למאמר נוסף בנושא לחצו כאן>>


 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה