שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

משאבות חום - הדרך היעילה והנעימה להתחמם בחורף


goren assa
 
 

בעיצומו של בניית בית או שיפוץ, אנשים רבים מתלבטים באשר לדרך שבה הם יחממו את ביתם. אין ספק, כי מדובר בשאלה מהותית, אשר דורשת מחשבה מרובה. הסיבה לכך, היא כי מדובר בבחירה אשר מיועדת לטווח ארוך, ומצריכה מאיתנו חשיבה על הפרטים, בדיקה מעמיקה והשוואת איכות ועלויות.

פתרונות החימום הקונבנציונאליים, המבוססים על דלקים פוסיליים כמו נפט, סולר, חשמל (הצורך פחם), עלולים בעת השימוש לפלוט חומרים מסוכנים אשר יכולים לגרום לנזק רב גם לבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו. הם יכולים להוות סיכון בשל חומרי הבעירה. הם מזהמים, עלות החימום והתחזוקה גבוהה ובדרך כלל הם גם עשויים לפגוע בעיצוב המבנה.

בימים אשר המודעות לעולם ירוק יותר, ולשמירה על אורח חיים בריא תופסים חלק נכבד ומשמעותי בחיינו, אנו צריכים למצוא פיתרון חימום יעיל, בריא ועם זיהום מינימלי, שלא יסכן אותנו. ויש כזה. הפתרון הוא משאבות חום.

משאבות חום

אחת מצורות החימום המתקדמות ביותר היא על ידי שימוש במשאבות חום. משאבות חום, פועלות באופן יעיל ומתקדם. הם משתמשות בחום של הסביבה, ובעזרת מדחס מיוחד, הן מפיקות ממנו אנרגיית חום לשימוש בתוך המבנה. משאבת החום משמשת למגוון צרכים שונים: הסקה, מים, חימום תת רצפתי ועוד. החום יכול לזרום ישירות לחימום התת רצפתי (חימום תת רצפתי על בסיס מים) או לרדיאטורים ברחבי הבית.

החסרונות של משאבת חום

החסרון העיקרי של משאבת החום הוא העלות הראשונית הגבוהה יחסית. בנוסף נדרש שטח חיצוני בו ניתן להתקין את המשאבה.

היתרונות של משאבת חום

לשימוש במשאבות חום יתרונות בולטים, כאשר הסיבה ליתרונות הללו, נעוצה בעובדה אחת. מדובר באמצעי אשר שואב את החום מהסביבה - למעשה המשאב הכי נגיש שאנו יכולים להשתמש בו לצורך חימום. בגלל השימוש באנרגיה שכבר קיימת, הוצאות החימום הן מינימליות, כך אנו לא מבזבזים כסף ללא צורך. בנוסף, מדובר על פיתרון ירוק, שכן הוא יוצר סביבה בטוחה ונעימה, אינו פולט חומרים רעילים או מסוכנים ונמצא מחוץ לבית - בדומה למזגן - ככה שגם אינו דורש מקום. כך אנו מצליחים לשמור על הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו ביתר קלות.

והסיבה הכי משמעותית. כמובן היא העלות הנמוכה. השימוש במשאבת יכול לחסוך לנו הרבה מאוד כסף מידי חודש!!!

מי משתמש במשאבות חום?

השימוש במשאבות חום נפוץ בבתים פרטיים, אולם גם במקומות ציבוריים כמו מכוני כושר, מרכזי קאנטרי ונופש, בתי מלון וצימרים, דיור מוגן ומקוואות. כאשר המים המסופקים הם מים איכותיים וחמימים. בשנים האחרונות אף וועדי בתים מתקינים משאבות חום לשימוש כל דיירי הבניין.

משאבות חום - עלויות

בגלל השימושים המגוונים של משאבות החום, נוכל למצוא מגוון רחב של משאבות לשימושים שונים. ככלל, ניתן לומר שמשאבות חום אינן זולות לרכישה או להתקנה, עם זאת לאור היתרונות הרבים שלה ולאור העובדה שבטווח הבינוני והארוך הוצאות החימום הנמוכות מכסים ומפצים על עלויות ראשוניות אלו, מדובר בפתרון ראוי ששווה לשקול ברצינות.

מוגש על ידי אורן ציוד חימום המייצרת, מייבאת ומשווקת משאבות חום איכותיות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה