שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2388
מאמרים: 7373
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ניהול פרויקטים של בניין


שגית ד.
 
 

ניהול פרויקטים של בניין מצריך ידע רחב וניסיון בתחומים מקצועיים שונים. ניהול הפרויקט על ידי גורם מקצועי מבטיח סיום מוצלח של הפרויקט על פי התוכנית, עם מינימום חריגות בזמן ובתקציב, בעוד ניהול לא מקצועי עלול להוביל לכך שהפרויקט בסופו של דבר לא יהיה רווחי או 'יתקע' בשלב כלשהו ולא יגיע לסיום כלל.

חשוב להבין כי במהלך פרויקטים של בניה ייתכנו בהחלט אתגרים וקשיים לא צפויים, אך גורם מקצועי יידע כיצד להתגבר עליהם בצורה המהירה והיעילה ביותר. תכנון מוקדם יבטיח גם כן מינימום תקלות בדרך, ולכן מומלץ להסתייע בחברת ניהול פרויקטים בבניה כבר מן השלבים הראשוניים של הפרויקט. כדאי להפקיד את הפרויקט לניהול של חברה מקצועית כבר בשלב התכנון הראשוני אשר כולל קביעת יעדים, לו"ז ותקציב, כאשר התוכנית כוללת כבר התייחסות להוצאות לא מתוכננות והתמודדות עם אתגרים בדרך.

ככל שהפרויקט מורכב יותר ומדובר על תוכנית מסועפת יותר ותקציב גדול יותר, החשיבות של ניהול מקצועי עולה. פרויקט של שיפוץ בית פרטי פשוט הרבה יותר מפרויקט של התחדשות עירונית כמו פינוי בינוי בו העבודה היא על בניין המכיל מספר בעלי בית ולעיתים מספר בניינים סמוכים. דוגמה נוספת לפרויקט מורכב הוא קבוצת רכישה בה חוברות מספר משפחות, לעיתים עשרות ומאות משפחות לרכישת קרקע ובניית פרויקט מגורים עליה. באופן טבעי, ככל שהיקף הבניה גדול יותר וכן ישנם יותר מעורבים בפרויקט, המורכבות של הפרויקט עולה.

לאחר שלב התכנון חברת ניהול פרויקטים תקדם את שלב השגת רישיונות הבניה וההיתרים, שלב מורכב כשלעצמו שמצריך מומחיות וניסיון בהתנהלות מול הרשויות. יש צורך בהבנת הפן המשפטי ומערכת הרשויות כדי למצות את זכויות הבניה באופן מקסימלי ולהביא לזירוז התהליך. בשלב בחירת אנשי המקצוע השונים, הקבלן והספקים, הידע והניסיון של החברה יבוא לידי ביטוי גם כן.

שלבי הבניה בפועל, חברת הניהול תהיה אחראית על הפיקוח על העבודות, תוודא שהכל מתקדם באופן תקין, ללא תקלות, כשלים, עיכובים או חריגות מהתוכנית שהתוותה. במידה ובכל זאת יתעוררו בעיות, החברה תדע כיצד להתגבר על כך בצורה הטובה ביותר. לבסוף, החברה תקדם את השגת אישור המבנה מול הרשויות והחיבור שלו לתשתיות החשמל, המים וכו'.

אם כן, חברה מקצועית בתחום של ניהול הפרויקטים תחזיק בידע, הניסיון והקשרים המקצועיים הדרושים לקידום יעיל של הפרויקט בשלבים השונים שלו. חברת ניהול פרויקטים מעסיקה אנשי מקצוע בתחומים שונים כמו משפטנים, אנשי פיננסים ומיסוי, תכנון ואדריכלות, הנדסה ובניין וכו', כך שהיזם יכול להיות בטוח שיקבל טיפול מקצועי באספקטים השונים של הפרויקט. בסופו של דבר, הדבר יבוא לידי ביטוי ברווחיות גבוהה יותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה