שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ניקוי קווי ביוב


רוני רונאל
 
 

 

יצא לכם לשמוע על המונח "קווי ביוב" ולא הבנתם על מה מדובר בכלל? מעוניינים להשיג שירות ניקוי קווי ביוב אך לא יודעים לפנות? במאמר זה נעמוד על טיב המושג "קווי ביוב", נבין מתי יש לפנות לקבלת שירותי ניקוי קווי ביוב ונבחין באילו מקרים יש לפנות לגורם אחד ובאילו יש לפנות לגורם אחר.

 

מהם בכלל קווי ביוב? יסודות באינסטלציה

קווי ביוב אלו צינורות ארוכים אשר בדרך כלל משמשים בתי מלאכה, מפעלי ייצור, בתי עסק ואף רחובות עירוניים להעברת פסולת הביוב בתוכם. הצינורות שבקווי הביוב יכולים להתפרס על שטח ארוך וגדול מאוד וכתוצאה מכך עבודת התחזוקה שלהם הופכת להיות הכרחית וברורה, שהרי בכל רגע נתון יכול להיווצר נזק בחלק מהצנרת הזו ולפגוע בכל הזרימה כולה.

 

הגורם המרכזי לצורך בניקוי קווי ביוב: סתימות בצנרת

ישנם גופים המזמינים שירות קווי ביוב רק לשם ניקויים, אך בדרך כלל הפנייה לקבלת השירות נעשית כאשר מדובר בסתימה רצינית שנוצרת בצנרת ודורשת התערבות של אינסטלטורים. יש להבין כי ישנם שירותים המותאמים לפי מימד וגודל הסתימה והפנייה אל הגוף הנכון לטיפול בבעיה יכולה להשתנות בהתאם. למשל, אם מדובר בסתימה שנוצרה כתוצאה מהצטברות פסולת – שומנים, חומרים, צואה, לכלוך, אבק וכד' – אזי שככל הנראה תרצו להשתמש במשאית "ביובית" לצורך ניקוי קווי ביוב. משאית הביובית היא משאית המשמשת חברות אינסטלציה רבות לביצוע שאיבות ביוב ופתיחת סתימות בביוב. המשאית המיוחדת הזו היא כזו המחזיקה עליה מיכלית גדולה שמחוברת למשאבה. אותה המשאבה משתמשת באמצעות לחצי אוויר ומים עצומים בכוחם ומתיזה סילון מים אדיר שפותח כל סתימה, חזקה ככל שתהיה. השירות הזה ניתן בדרך כלל כשהסתימות נורא חזקות ושירות ידני לא יכול להינתן. במקרים הללו, הפנייה לניקוי קווי ביוב חייבת להיעשות אל חברת אינסטלציה כיוון שאינסטלטור פרטי לא יספק את השירות. עם זאת, אם מדובר בניקוי קווי ביוב משורשים שצמחו בתוכם – הרי שנוכל לפנות ויהיה אף עדיף לפנות דווקא לאינסטלטור פרטי. אותו אחד יוכל לבוא עם מכשור קצת יותר זול ופחות בומבסטי ולהשתמש בו על-מנת לפתוח את הסתימה.

באמצעות שימוש בסילון מים או מקדחה חשמלית הנקראת RSSיוכל האינסטלטור לשבור את השורשים ולהוציאם מהצנרת ובכך לפתוח את הסתימה לצמיתות, מה גם שבדרך-כלל לאחר מכן השורשים לא חוזרים וצומחים באותו מקום שבו הם נחתכו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה