שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ניקוי קרמיקה- לשמור על אריחי הבית


אבי ביטון
 
 

 

הרצפה כידוע, הינה הגורם המרכזי אשר משפיע בצורה מאד ניכרת על המראה והחזות הפנימית של הבית. לא בכדי מרבית האנשים כיום בוחרים לרצף את פני שטח הרצפה שבבית, באריחי קרמיקה אשר מצטיינים במראה יוקרתי מבריק ומפואר.

תחזוקה יומיומית נדרשת

אולם כדי לשמור על התכונות הנפלאות הללו של המחצב הטבעי, שיש, יש צורך בטיפול שוטף ותחזוקה נכונה, שכן אותם האריחים חשופים לנזקים רבים ככל שעובר הזמן בין אם מדובר בשריטות אשר פוגעות במראה הוויזואלי של האריחים ובין אם מדובר בהופעה של סדקים שעלולים להביא ליצירה של פערים בגובה של האריחים. הנה לפניכם מספר פעולות אשר עשויות להבטיח את המראה הנוצץ והמבריק של אריחי הקרמיקה שבבית.

ניקוי קרמיקה- ככה עושים זאת..

שמירה על רצפות האריחים שבבית מחייבת ניקוי יסודי שיעניק לרצפה מראה חדש ונקי, זאת יש לעשות על ידי גריפה וטאטוא אחת לכמה זמן של חלקיקי העפר והאבק שהצטברו בינות לאריחים. באופן כללי יש להימנע עד כמה שניתן מהצטברות גבוהה של לכלוך וזוהמה על האריחים, ולנקות אחר כל דבר שנשפך על הרצפה אשר עלול להביא ליצירה של כתמים על אריחי הקרמיקה.

שימוש בחומרי ניקוי מתאימים

מניעה של שריטות על אריחי הקרמיקה תיעשה בין השאר על ידי הרמה של הרהיטים או הציוד הכבד ולא על ידי גרירתם על הרצפה. כמו כן כאשר אנו מבצעים ניקוי קרמיקה יסודי יש לדאוג לעשות שימוש אך ורק בחומרי ניקוי המתאימים במיוחד עבור אריחי קרמיקה. מוצרי שעווה למיניהם או שאר מוצרים חלקלקים עלולים להסב נזק לא קטן לרצפות הקרמיקה.

כדי לדעת איזה חומר ניקוי הוא האידיאלי ביותר עבור האריחים יש לעקוב אחר ההמלצות של יצרן הרצפות. כיום ישנם חומרים אשר יוצרו במיוחד עבור ניקוי של אריחי קרמיקה, הם זמינים ונגישים לכלל האוכלוסייה כך שאין שום סיבה להתעכב עם ביצוע הניקוי. במידה והחלו להיווצר נקבוביות באריחים קרוב לוודאי יהיה צורך באיטום קבוע.

כמו כן יש לנקוט באמצעי זהירות שכן רטיבות על האריחים מובילה לסכנת החלקה, כדי להימנע מהחלקות ניתן להוסיף על הרצפות שטיחי קיר, ובכך גם להימנע מיצירה מוגברת של לכלוך על הרצפה עצמה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה