שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

על איטום גגות ועל תיקון שלהם


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

זיפות גגות הינו אחד מאבני היסוד אודות מירב תחזוקת מבנה באשר הינה בעצם. בפועל, המחזיקים בתים לא מעטים דוחים פעולה ממש לא נעימה זאת ועד לרגע הסופי, וכך מתקיים מצב (שהינו בפירוש אינו כורח הפרקטיקה) בו איטום גגות מקבל נופך דחוף ובהול. במידה רחבה המושג "זיפות גגות" הפך לנרדף לביטוי "איטום גגות", למעשה בפועל אפשר להשיג המלצות איטום גגות שונות, אך זיפות גגות חמים משמש כדווקא שיטה אחת מין מני רבות מאוד. עם זאת, בשורות הבאות נתרכז דווקא בשיטה הישנה, הקבועה, וכפי שנבין (במצבים רבים ומגוונים) כמו כן הכדאית שבמגוון האפשרויות השייכות לאיטום גגות: זיפות גגות חם.

באיזה אופן מתכוננים

כן, גגות שטוחים נצרכים במרבית התרחשויות לאיטום, אולם גם כן איטום גגות חיובי ביותר אינו יחזיק מעמד בהעדר מערך ניקוז יעיל. בשל הזאת, בטרם שמתחילים לעשות עבודות זיפות גגות חשוב לוודא רק את שלמות המרזבים, לנקותם במקרה הצורך וכדומה. אם קרה שבהכנות עסקינן, בתכלס שניקוי הגג של הבניין באופן יסודי ומלא זה בתחום חובת פעילות מוחלטת לפני מרבית התחלת זיפות גגות, כי לכלוך יכול להפריע לחדירת הזפת וליצור חריצים קטנים, שבסופו של גורם ייצרו לאיטום ממש לא מושלם ובלאי זריז יותר במשך הזמן.

מה זו השיטה?

כאמור, איטום גגות בעזרת זיפות חמים הינה בעצם השיטה העתיקה ביותר של תיקון גגות, ולמרות שדרך זאת זוכה לפרסום רע ויציאה מן האופנה, אנחנו מדברים באחת הדרכים האמינות והידועות לביצוע איטום. הגורם לחוסר העדנה שלה זוכה זיפות גגות הינה בעצם הדרישה לעשיית טכני איכותי מטעם העובדים כדי שהאיטום ישאר איכותי, דבר שאינו תמיד מתבצע בפועל. כעבור ניקוי יסודי אודות הגג מומלץ לדאוג לזפת חם. ההכנה נדרשת להתבצע באתר, ומומלץ בהחלט לא לקמץ באיכות הזפת (וודאו שקיים תקן איכות ישראלי) וחשוב בכלל לא לקמץ בכמות (לא פחות 1.5-2 קילו למ"ר). המריחה אמורה להעשות ביסודיות, ולפנות משך (וכמות זפת) נוסף לנקודות מיזוג (הקצוות, חיבורים בין חלקי גג רבים, חיבור יחד עם ארובות וכדומה), שהן אבני הנגף של אותו תיקון גגות בעזרת זפת. אם וכאשר ומדובר בבעיית נזילות בעייתית, תוכלו לחזק אחר חוזק הבידוד (בעיקר בחלקים רגישים, כנ"ל) על ידי הנחת רצועות יוטה ומריחת שכבה אחרת. והיה אם וקיימת שכבת זיפות ישנה ואתם רק משפצים, אתם יכולים להניח שכבת פיברגלאס או שמא מבודד עם משמעות אחרת ולזפת מעליה. במרבית המקרים כדאי מאוד להעניק לזפת להתקרר כנחוץ עוד לפני ביצוע השלב השני: סיוד (יהיה יכול להתבצע גם בצבע אקרילי) על מנת לחזק את כל החזרת האור ששייכת לגג של הבית (הזפת עצמה שחורה, אי לזאת תקלוט הרגשה חמימה ותקשה על קירור בית המגורים).


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה