שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

עלויות צביעה וסיוד


דוד כהן
 
 

מחירם של הצבעים משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כמו: סוג הצבע, היצרן, נפח המיכל וכמות הצבע שהוא מכיל, עונות השנה ועוד. הנה מספר פרמטרים חשובים שיכולים להשפיע על עלויות צביעה וסיוד הנה מספר פרמטרים חשובים שיכולים להשפיע על עלויות צביעה וסיוד:

·         נפח המיכלים: הגדלים הסטנדרטיים של מיכלי צבע אשר נמכרים בשוק הם: 2.5 ליטר, 5 ליטר, 10 ליטר, 12 ליטר ו- 18 ליטר של צבע. ככל שהמיכל של הצבע גדול יותר, כך הצבע יקר יותר, כך שמיכל של 18 ליטר, יכול לעלות פי 3 מהמיכל הקטן ביותר. כמובן שעדיף לרכוש מיכלים גדולים יותר, אך אם צובעים חלקים שונים של הבית בצבעים שונים, כדאי לרכוש את המיכלים הקטנים יותר.

·         סוג הצבע: פרמטר נוסף אשר עשוי להשפיע על עלויות צביעה וסיוד הוא סוג הצבע. ישנם שלושה סוגי צבעים נפוצים איתם נהוג לצבוע את הבית, החדר או המשרד: צבעי סיד, צבעים אקריליים וצבעים פלסטיים. הצבעים הפלסטיים נחשבים טובים פחות מן השניים האחרים, ומשמשים בעיקר לקבלנים, כך שהבחירה נשארת בין הצבעים האקריליים לצבעי הסיד. צבעי הסיד זולים יותר מהצבעים האקריליים מאחר והצבעים האקריליים דורשים הכנה דרך צבע יסוד מקשר, ולכן הם הרבה יותר יקרים, אך צביעה בצבעים אקריליים נותנת תוצאה יפה הרבה יותר, וגם הגוונים רבים ויפים יותר כשמדובר בצבעים אקריליים.

·         מותג ויצרן: יצרני הצבע הגדולים לרוב יגבו מחיר יקר יותר מיצרני צבע קטנים, אשר מספקים את אותם המוצרים, תחת שם שונה ותמחור זול יותר.

·         תקופת הצביעה: לרוב, עולם הצבעים משגשג בתקופת הפסח, בה ישראלים רבים אוהבים להשקיע בצבע לקראת ניקיון החג. בתקופה זו מחירי הצבע עולים, ואם ברצונכם לחסוך בעלויות צביעה וסיוד, רצוי שתמתינו לעונה אחרת בשנה.

עלויות צביעה וסיוד בפועל

בעת חישוב עלויות צביעה וסיוד ניקח בחשבון פרמטרים שונים כמו סיוד של התקרה, סיוד של חדרים שונים בצבעים שונים, נוריד את שטח הדלתות והחלונות, ונוסיף את עלויות המברשות, הדלי, הסמרטוטים ועוד. צבע מקצועי ממליץ תמיד לרכוש כ- 20%-30% יותר צבע למקרה בו נאלץ לבצע תיקונים, או למקרה בו החישוב שעשינו אינו נכון, ולכן יש לקחת בחשבון גם פרמטר זה.   

מומלץ להזמין צבעי מקצועי לביצוע העבודה לעבודה מקצועית ויפה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה