שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

עמדות שונות כלפי תוכנית תמא 38


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

 

פעמים רבות כאשר אנשים נתקלים בביטוי 'תמא 38' בהקשר לשיפוץ הם נוטים להרגיש שני סוגי רגשות שונים ואף מנוגדים אחד לשני. מצד אחד הם נמלאים ציפייה ושמחה, מאחר והתוכנית של תמא 38, מטרתה לחזק את יסודות המבנה, אך במקביל לכך מתירה לעשות שינויים ושיפוצים נרחבים בבניין ובדירות השונות. מצד שני, הם מתחילים לחשוש מפני הבאות, מאחר והתוכנית מפגישה אותם עם חוסר וודאות לגבי התקדמות הפרויקט. ננסה לבחון שתי עמדות אלו ולעמת בינהן.

העמדה הראשונה היא השמחה והציפייה עקב ההודעה על החלת התוכנית  תמ"א 38 . עמדה זו נובעת מכך שתוכנית תמא 38 מוכרת בציבור כתוכנית בנייה שמסייעת בהשבחת הנכס בצורה מאוד משמעותית. הסיבה לכך היא כמובן התרת שיפוץ כללי של פני הנכס, הוספת מעלית ומרפסות, סגירת קומת גג וקומת קרקע בבניין על עמודים והרחבת דירות עד 25 מ"ר ובניית מרחבי ביטחון בבתים ובבניין עצמו. ברור לחלוטין ששינוי מבני זה יגרום להעלאת איכות חיי הדיירים, ובאופן עקיף יסייע בהשבחת הנכס.

העמדה השנייה, שהיא החשש מהבאות היא רק טבעית, שהרי מדובר בהתחייבות לשיפוץ שכרוך באי וודאות. אם כי ניכר כי עמדה זו סותרת את העמדה הראשונה, היא למעשה מגיעה מתוך דיאלקטיקה איתה, ואיננה נפרדת ממנה. כשאנשים שומעים על תוכנית תמ"א 38 הם מבינים שמדובר בפרויקט ארוך טווח, וחוששים מכך. היכן יגורו בתקופת השיפוץ? מתי השיפוץ הכללי יגמר? וגם עצם התוכנית מעלה ממשק רב עם השכנים, וזה כמובן לא דבר שנוח לכולם.

מתוך ההבנה שמדובר בשתי תגובות טבעיות שקשורות וכרוכות האחת בשנייה כדאי לבוא לדיון על תוכנית תמא 38. יש לזכור שיש אנשים שהתוכנית פחות משרתת אותם, מאחר והם מסתמכים על הטווח הקצר כמו למשל אנשים מבוגרים שחוששים משינוי. צריך להבין שיש לאנשים מניעים שונים, ושהעמדות השונות שציינו פועלות בהם באופן שונה בזמנים שונים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה