שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

פינוי אספנות כפייתית


שי טופיגן
 
 

 

תוצאותיה הקשות של אספנות כפייתית דומות מאד לתופעות של אגרנות כפייתית. ההפרעה הקשה גורמת לאדם הלוקה בה, לאסוף מכל הבא ליד ולהביא את זה הביתה. החל משלב מסוים, הבית הופך מסתם בית עמוס באופן מוגזם, למחסן פסולת מזוהם ומעלה צחנה, המסכן את יושביו ומהווה מטרד רציני לכל הסביבה. בדרך כלל נגרם סבל מתמשך גם לאגרן עצמו (גם אם אינו מודע לכך) וגם לסביבתו עד למצב שבו מישהו מחליט לשים קץ לסבל הזה ולפנות לגורמים המתאימים. בתחילה פונים אל בני משפחה, אך אם לא חל שינוי, ניתן לפנות לרשויות הרווחה במקום.

מי מבצע פינוי אספנות כפייתית?

קיימות חברות רבות המספקות שירות פינוי דירות, המתמחות גם  פינוי אספנות כפייתית. פינוי דירתו של אספן כפייתי אינה ענין של מה בכך, ודורשת התארגנות מיוחדת. עוד לפני שמתחילים לפנות את הררי הציוד שנאגר בבית, יש צורך לקבל את הסכמתו של האספן הכפייתי, שבדרך כלל יסרב כמובן ולא יאפשר את הפינוי. רק אם הוא הסכים לקבל טיפול, ומודע לבעייתו, יש סיכוי לקבל את הסכמתו. אופציה אחרת לפינוי נוצרת אם מסיבה כלשהי (כגון אשפוז, או מעבר זמני למקום אחר) אינו נמצא בביתו ובני המשפחה מאשרים לבצע את הפינוי.

כיצד מתבצע הפינוי?

תחילה מפנה צוות הפינוי את ערימות החפצים שנאגרו עם השנים, או במלים אחרות את ערימות הפסולת. זהו תהליך לא קל ולא קצר, ולעיתים מדובר במאות ק"ג של אשפה הנמצאת בתוך בית. כאשר הבית התרוקן מהפסולת, ניתן למיין בין פרטי ריהוט שניזוקו באופן בלתי הפיך, לכאלה שניתן לנקות, לשפץ ולהחזיר לשימוש. לאחר מכן מתחילה עבודת הניקיון הקשה הכוללת שימת דגש על כל הכלים הסניטריים, כל המטבח, חלונות, תריסים, דלתות, קירות, רצפה – הכל מנוקה באופן יסודי באמצעות חומרים חזקים ולאחר מכן מבצעים חיטוי בכל הבית. בשלב הבא בודק צוות הפינוי אם דרושים תיקונים ואז מסיידים את הבית ומרססים. לא אחת, בתום המשימה, ניתן להבחין בדמעה הנוצצת בזווית עינו של קרוב משפחה, החש אסיר תודה לנוכח התוצות.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה