שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

פינוי עיזבון


שי טופיגן
 
 

 

פינוי דירה מעיזבון, דהיינו מרכוש בעליה שלצערנו כבר לא איתנו, עלולה להיות משימה מורכבת מבחינה טכנית אך גם מבחינה נפשית. הקרבה לאדם קרוב שנפטר הופכת לעיתים את המשימה של פינוי חפציו מדירתו למשימה בעלת עומס נפשי גדול הנובע מהצורך לחוות שוב את האדם המנוח דרך חפציו. בנוסף, ישנו קושי אובייקטיבי במשימה של פינוי דירות מעיזבון והוא הקושי הנובע מהצורך להחליט מה לעשות בכל החפצים וכיצד לנהוג בהם. להלן נקדיש מספר מילים לנושא של פינוי דירה מעיזבון.

 

פינוי דירות מלא

בחלק מהמקרים שבהם אנחנו צריכים לבצע פינוי דירה  של אדם שכבר אינו איתנו אנו נרצה לרוקן את הדירה מכל תוכנה ותכולתה ולהותיר אותה ריקה לגמרי. בדרך כלל אנחנו נרצה לרוקן את הדירה מהרכוש שנמצא בה במצבים בהם אנחנו מעוניינים למכור את הדירה או להשכיר אותה ללא ריהוט. אחת הבעיות הקשות המתעוררות בהקשר זה הוא מציאת יעד חדש לכל החפצים שאותם אנחנו מוציאים מהדירה, ועל כך נדון בהמשך הדברים.

 

פינוי דירות חלקי

בחלק מהמקרים שבהם אנו מעוניינים לבצע פינוי דירה מעיזבון אנחנו נרצה לפנות רק חלק מהחפצים ולהותיר אחרים במקומם. בדרך כלל אנחנו נרצה להשאיר לפחות חלק מהציוד בדירה בשביל לאפשר מגורים בה דרך השכרה או לשימוש עצמי שלנו. בסוג כזה של פינוי דירות מעיזבון עלינו למיין את כל תכולת הדירה ולהחליט אילו חפצים יוותרו בדירה ואילו יועברו ליעד חדש. בשלב השני אנחנו כמובן מפנים את הדירה מכל מה שלא אמור להישאר בה ולבסוף עלינו כמובן גם לסדר את הדירה מחדש בכדי להשמיש אותה למגוריו של האדם הבא שיאכלס אותה.

 

מכירת עיזבון

אחת השאלות החשובות שמתעוררות בהקשר של פינוי דירה מעיזבון היא השאלה מה לעשות בכל הרכוש שאותו אנו מפנים מהדירה. במקרים רבים אין לנו כל צורך או עניין בפריטים רבים של האדם המנוח אך מצד שני אנחנו גם לא רוצים, מטעמים שונים, להשליך את הכל לפח. אחת האופציות העומדות בפנינו במצב כזה היא לנסות ולמכור לפחות חלק מהרכוש או את כולו. ישנם חברות וגופים שמוכנים לקנות ירושות שלמות, ולעיתים גם מוכנים לקחת על עצמם לשם אך את המשימה של פינוי דירות ללא תמורה.

 

תרומת עיזבון

אפשרות אחרת העומדת בפנינו כאשר אנחנו מבצעים פינוי דירה מעיזבון היא תרומת הרכוש. במצב בו לעיזבון אין ערך כספי רב או שאנו איננו זקוקים במיוחד לכסף תמיד ישנם אנשים אחרים שאולי יהיו זקוקים לציוד והחפצים שלנו כבר אין כל צורך בהם. ישנן לא מעט עמותות או גורמים אחרים שמוכנים לקבל עיזבונות על מנת להעביר אותם לנזקקים. בחלק מהמקרים גופים כאלו מציעים לקחת על עצמם את המשימה של פינוי הדירה מתכולתה או לפחות לסייע בה.

 

 

 

 מאמר זה הופץ בחסות שי פינוי דירה מקצועי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה