שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

פיקוח בניה חוסך לכם יותר


גולדאל

אלכס גולדנברג - מפקח בניה מקצועי

 
 

אם אתם מתכננים לצאת לדרך הלא קלה של בניית בית או רכישת דירה, חשוב שתדעו שליקויי בניה הם אחד הפחדים הכי גדולים שתיתקלו בהם. אך אל חשש, אם תעסיקו מפקח בניה מקצועי לבדיקת הדירה או פיקוח עבודות הבניה, אתם תמנעו מעלויות של שיפוצים נוספים לתיקו ליקויי בניה, מה שהופך את העלות של פיקוח הבניה לשולי ביותר.

אז כמה עולה לנו פיקוח בניה על עבודות בניית בית?

במקרה של פיקוח בניה במהלך עבודות בניה של בית פרטי, זה מאוד תלוי במבנה המדובר ובמפרט הרצוי לבית. כעיקרון, מפקח בניה לוקח בין 20 אלף ל-50 אלף שקלים על השירות שלו בגין פיקוח בניה על כל תהליך הבניה. לרוב מחשבים עלות פיקוח בניה לפרויקט כזה בכ-9% מסך עלויות הבניה.

אך בפועל, אנו חוסכים מביצוע פיקוח בניה על עלויות אחרות במהלך הפרויקט. עבודתו של מפקח בניה הוא לבצע פיקוח בניה על כל שלב בתהליך של עבודות הבניה, מה שפועל מונע מהקבלן המבצע לעשות כשלים בבניה עצמה וליצור ליקויי בניה שונים. כאשר אנו מונעים ליקויי בניה אנו בעצם חוסכים בעלויות עבודה נוספות של הקבלן לתיקון אותם ליקויי בניה. עוד בזאת, אנו מצליחים לשמור על ערך הבית לאורך זמן, מה שיכול להסתכם בעלויות גבוהות במיוחד. אז בשורה התחתונה, פיקוח בניה חוסך לנו עלויות רבות בפרויקט בניה של בית פרטי ולכן העלות בעצם לא קיימת.

אז כמה עולה לנו בדיקת דירה לפני קניה?

עלות בדיקת דירה לפני קניה, שהיא בדיקת פיקוח בניה על דירה חדשה מקבלן או דירה ישנה, משתנה בהתאם לסוג הבדיקות הנדרשות והיקפן, אך ניתן להעריך שעלות הבדיקה תנוע בין 2,500 שקלים עד 5,000 שקלים. 

אך חשוב לדעתשכמעט בכל דירה שנמכרת היום, בין אם היא חדשה מקבלן או בין אם דירה יד שנייה, יש ליקויי בניה או אי סדרים בין הבניה בפועל לבניה בתכניות ההיתר של העירייה. זאת אומרת שאם אינכם מבצעים בדיקה של מפקח בניה לפני קניה או אישור דירה חדשה מקבלן אתם יכולים למצוא את עצמכם עם דירה שיש לה ליקויי בניה שהתיקון שלהם ייצא מהכיס שלכם. לכן העלות המינימלית יחסית של בדיקת דירה לפני קניה מתגמדת לעומת העלויות הפוטנציאליות שתצטרכו להוציא על תיקון כשלים. עוד נציין שבמידה ובעתיד יתגלה שיש בניה חריגה, אתם אלו שתצטרכו לתת את הדין נגד העירייה. אז אם עלות בדיקת בדק בית עולה כמה אלפי שקלים אך חוסכת כמה עשרות אלפי שקלים אפשר לומר שהיא לא עולה לנו שום דבר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה