שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

פיקוח בניה – סוף מעשה במחשבה תחילה


lead4u
 
 

פיקוח בניה נדרש עבור מי שנמצא רגע לפני פרויקט בניה, או אף בשלבים הראשונים שלו, ובא לאחד תחתיו את מכלול הנושאים הדורשים ניהול באתר הבניה ופיקוח על ביצועם המיטבי.

במסגרת פיקוח בניה, המתבצע על ידי מפקח בניה מנוסה ומקצועי, ייעשה מעקב אחר מגוון נושאים, ביניהם:

פיקוח אחר טיב החומרים הנכנסים לאתר הבניה: החל בחומרי הבניה השונים – מלט, לבנים, חומרים לשלד, חומרים לחיפויים, חומרים לגמרים.

פיקוח אחר טיב העבודה המתבצעת האתר הבניה –בין היתר ייערך פיקוח על איכות וטיב עבודת בעלי המקצוע השונים, על עמידה בתקנים ובסטנדרטים הנדרשים, על עמידה והתאמה לתוכניות הבניה שאושרו. כמו כן, במסגרת פיקוח בניה מקצועי, תיבחן ההקפדה על הפרטים השונים הנדרשים, ועל סיום העבודה ללא השארת "קצוות פתוחים".

בנוסף, תחת פיקוח הבניה, נעשה מעקב אחר התקציב שאושר לפרויקט. המעקב אחר ההכנסות וההוצאות קריטי בכל פרויקט בניה, ועיתים קרובות מהווה את עקב האכילס בפרויקט. פיקוח אחר חריגות בתקציב, יכול למנוע אובדן כספים ומשאבים רבים.

מפקח הבניה יפקח גם על נושא העמידה בלוחות הזמנים. כידוע, בפרוקיט בניה משולבים גורמים רבים. גורמים אלו חייבים להיות מסונכרנים ביניהם, על מנת שלא יווצר מצב בו מחכים באתר הבניה, לאיש מקצוע שמתעכב, או מחכים לחומר גלם כלשהו שמתמהמה להגיע, ולחילופין, גם המצב בו איש מקצוע מחכה באתר הבניה ועדיין לא יכול לפעול מכיוון שקודמו לא סיים, אינו תקין, ומשמעו אובדן כסף.

דוגמאות לכך יש רבות: עדיין לא סיימו את השלד, והטייח כבר מחכה, ועוד ועוד.

פיקוח בניה מקצועי ואיכותי הוא מפתח להצלחת כל פרויקט בניה באשר הוא. ככל שאיש המקצוע, מפקח הבניה,  מנוסה יותר, כך הסיכוי למנוע אובדן משאבים, ולעוגמת נפש קטן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה