שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2355
מאמרים: 7348
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

פשפש המיטה כיצד נבצע הדברה יעילה


דוד לוק

דוד לוקשביץ

 
 

 

הדברת פשפשים – כמה דברים שחשוב לדעת

לעולם אל תקנו ואל תכניסו הביתה מזרונים משומשים, אלא אם אתם בטוחים שהם מגיעים מבית טוב עם רמת היגיינה גבוהה והם לא נגועים בפשפשים.

לפני שאתם מבצעים הדברה במזרן כיום יש איסור מוחלט על ריסוס מזרנים, הורידו את כלי המיטה, גם שמיכות וכרים, ואת המצעים וכבסו אותם בטמפרטורה גבוהה. ייבשו אותם בשמש או במייבש כביסה בטמפרטורה גבוהה.

אל תוציאו את המזרון לשמש ואל תרססו אותו בתכשירים ביתיים. קרני השמש והתרסיס הביתי לא יצליחו להדביר את הפשפשים, הם רק יבריחו אותם ויקשו עלינו במידה ונבצע את פעולת הדברת פשפשים.

מדביר מקצועי ישאב את המזרן באמצעות שואב אבק רב עוצמה ויצמיד את פי השואב אל הקפלים שבמזרון . רק לאחר שאיבה יסודית הוא יוכלל לבצע פעולות הדברה נוספות.

הדברת פשפשים על ידי  קיטור היא פעולה אפקטיבית בתחום הדברת פשפשים במזרון, אך לא לזמן רב. יש להשתמש בקיטור המוציא אוויר חם. הפשפשים רגישים לחום, ומגע רצוף של אדי הקיטור היבשים והחמים יקטול את הפשפשים וישמיד את הביצים הדבוקות.

כדי להשלים את הדברת הפשפשים במזרון יש לרסס את פינות העץ במזרון ולסתום את כל החריצים והסדקים המיותרים במיטה. לאחר ההדברה יש לעטוף את המזרון בניילון.

הדברת פשפשים במיטה עלולה להימשך על פני מספר ביקורים בשל מחזור החיים של הפשפשים. הנקבה מטילה ביצים, הביצים הופכים לנימפה ומהנימפה נוצר פשפש בוגר. כל התהליך נמשך בין שישה עד עשרה ימים. במקרים רבים גם לאחר פעולת ההדברה ייווצרו פשפשים חדשים שיתרבו במהרה וישובו להטריד ולהציק. לכן, חשוב לבצע הדברה חוזרת לאחר כשבועיים כדי להשמיד גם את הפשפשים החדשים שנוצרו לאחר ההדברה הראשונה.

הדברה למקצוענים בלבד 

בשנות החמישים המאוחרות וכמובן הודות לשימוש הנרחב  בדי.די. טי. הפשפשים הודברו וכמעט נעלמו, אך בתחילת המאה הנוכחית הם חזרו והתפשטו בקצב מסחרר בארצות הברית, באוסטרליה ובקנדה וגם בישראל.

בעבר, הדברת פשפשים בוצעה באמצעות ריסוס בחומרים כימיים, אך בשנים האחרונות פיתחו הפשפשים עמידות לחומרי ההדברה הכימיים וגם המודעות לסכנות של החומרים הכימיים הרעילים עלתה.

כדי לאתר את הפשפשים משתמש המדביר בפנס רב עוצמה ובעזרתו הוא מצליח לאתר אותם בכל מקום בבית, גם במקומות מסתור.

לאחר שאיתר המדביר את הפשפשים הוא מדביר אותם באמצעות קיטור. חום הקיטור קוטל את הפשפש בכל אחד משלבי מחזור החיים שלו. הוא מצליח להפריד בין הביצים, לקטול אותם וגם להשמיד את הפשפש הבוגר.

 

בסיום פעולת ההדברה מציב המדביר מלכודות כדי לוודא כי בדירה לא נשארו יותר פשפשים. אם יגלה המדביר פשפשים במלכודת הוא יבצע הדברה חוזרת באמצעות חומרי הדברה חריפים המותרים לשימוש על ידי משרד הבריאות, אך רק למדביר פשפשים מיומן מקצועי בתחום.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה