שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2516
מאמרים: 7556
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

פתרונות שקילה - חשיבות השקילה בעידן הנוכחי


talio
 
 

האדם הזדקק מאז ומתמיד לאמצעי שקילה. משקלים שונים שמשו אותו תמיד בתחומי עבודה שונים, לרבות מסחר, רפואה, מדע ועוד. בעבר נהג היה להסתייע במאזניים, אולם אלו לא סיפקו תמיד את התוצאה המדויקת המבוקשת, אלא אומדן כללי מדי. על כן התפתחו עם השנים סוגים שונים של משקלים, ואילו כיום משמשים בעיקר משקלים דיגיטליים, המעניקים תוצאה מדויקת יותר. יש גם משקלי כיול ומשקלי כיס ועוד ועוד סוגים של משקלים, בין אם למפעל ובין אם למטבח או למכון הכושר. כל סוג של משקל מיועד להעניק את התוצאה המדויקת ביותר האפשרית.

שקילה מדויקת – האם זה כל כך חשוב?

שקילה מדויקת היא לא פחות מצורך הכרחי למדי בתחומים רבים ושונים, כולל תעשייה, מדע, מסחר, רפואה ועוד. צורך זה הוא חשוב עד כדי כך שהמשרד התעשייה והמסחר הוציא פקודה ממשית הנוגע בחובה לבצע שקילה מדויקת ומהימנה, שתהיה גם קפדנית ותעשה שימוש במכשור המתאים כדי להגיע לדיוק מרבי. מדוע? כיוון שסטייה מהתוצאה המדויקת ביותר האפשרית, או מהכמות הנכונה ביותר, עלולה להביא להפסדים כלכליים, כך שחשיבות הביצוע של שקילה מדויקת היא ממש חשובה – ואף מעוגנת בחוק ובמערכת המשפטית.

סוגי משקלים

מאזניים או משקלים נבדלים זה מזה בכל מיני דרכים: הן בחפצים הנשקלים, הן מבחינת הגבלת המשקל בשקילה, נוחות שימוש, עניינים טכניים שונים וכדומה. כולנו נסכים כנראה ששקילת תפוחי אדמה אין דינה כשקילת אבנים יקרות או משקל אדם.

משקלים בעידן הטכנולוגי

התמזל מזלנו להיוולד בעידן המאפשר הרבה יותר מכפי שהתאפשר עד לא מזמן, כולל גם בתחום המשקלים הדיגיטליים (והפחות דיגיטליים). המשקל הדיגיטלי כולל פלטה עליה מונח החפץ הנשקל, כאשר התוצאה מגיעה תוך שבריר שנייה בעזרת חישוב בעל דיוק ללא מתחרים. ההיסטוריה מציגה בפנינו משקלים קלאסיים הנשענים על עיקרון האיזון: עם שתי כפות, כאשר על אחת משקלים או אובייקטים בעלי משקל ידוע מראש, ואילו על השנייה – האובייקט שאת משקלו אנו מעוניינים למדוד.

עניין המשקל נלקח ברצינות כבר בתנ"ך, כאשר גם בספר "ויקרא" מציינים את עניין "מאזני צדק". אנו מעוניינים לחיות בתרבות בה המסחר נעשה בצורה הוגנת – הן כלפי המוכר והן כלפי הקונה – ועל כן יש להשתמש במכשור המתקדם, המדויק והאמין ביותר, שיוכל לספק לנו תוצאות מהימנות בלבד וללא ספקות.

פתרונות שקילה

בימינו ניתן למצוא פתרונות שקילה לכל דבר ועניין: משקלים תעשייתיים הופכים נפוצים יותר ויותר, כאשר מפעלים משקיעים הון תועפות ברכישת פתרונות השקילה המתקדמים ביותר. יש גם משקלים המתאימים למעבדות ניסוי – למשל כאלו המיועדים למדוד אבקות וחומרים כימיים אחרים. משקלים כאלו חייבים להיות מדויקים ביותר, כיוון שהם מיועדים למדוד משקלים קטנים מאוד – קטנים מגרם אחד ואפילו ממיליגרם אחד. יש גם משקלים המיועדים לשקול אובייקטים כבדים מאוד – כגון מכונות, רכבים ואפילו בעלי חיים גדולים וכבדים במיוחד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה