שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ציוד גילוי אש החיוני בכל בניין


אמין

 

אמין הנדסת אש - מערכות כיבוי וגילוי אש

חברת אמין הנדסת אש בע"מ מתמחה בתכנון, ביצוע, שרות ואחזקות למערכות כיבוי אש וגילוי אש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך.

בקרו אותנו באתר שלנו:

www.aminfire.com

 
 

 

בשנים האחרונות המודעות בכל הקשור אל רכישת והתקנת ציוד כיבוי אש גבוהה מאי פעם. הסיבות לכך הן התקנות המחמירות של חברות הביטוח וחובת התקנת המערכות והציוד המיוחד בכל בניין ציבורי או בניין המונה מעל לכמות מסוימת של אנשים. דבר עליו ניתן לקרוא בהוראת מפקח הכבאות הראשי מספר 550.
 
חשיבות הנושא
 
אין זה משנה אם באיזור שלכם פועלת תחנת כיבוי אש (כמו בכל עיר בישראל) ברגע בו תפרוץ דליקה תהיו חייבים לנסות ולכבות את אותו ניצוץ ראשוני וזאת על מנת למנוע אסון. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון כי למרות המהירות מרגע הקריאה ועד רגע ההגעה של רכב כיבוי האש, עדיין קיימות כמה דקות קריטיות. בדקות אלו ציוד גילוי אש והציוד הראשוני לכיבויה יכול להיות דבר מכריע. 
 
ציוד לגילוי וכיבוי אש
 
ספרינקלרים - ציוד גילוי אש כולל גם מתזים (ספרינקלרים). כאן מדובר על ציוד בדמות חצי מנורה התלוי על הקיר או בנקודות אסטרטגיות ברחבי הבניין. בתוך כל ספרינקלר יש חיישן מיוחד או כמוסה עם נוזל מיוחד שתפקידן לזהות שינוי קיצוני בטמפרטורת החדר ולהתיז מים ברדיוס מסוים על מנת לקרר את המקום או לכבות את הדליקה. ספרינקלרים הם גם ציוד לגילוי אש וגם ציוד לכיבויה.
 
מטפים - חובה שבכל בניין יהיה מטף על מנת לכבות שריפה ברגע שהיא מתחילה. נכון להיום יש סוגים שונים של מטפים, אם מדובר על מטפי שבתוכם מים, מטפים אשר משפריצים קצף מיוחד, מטפים עם אבקה למטרת כיבוי אש ועוד. הפעולה העיקרית שהמטף עושה הוא למגר את החמצן הקיים בחדר ובכך לכבות את השריפה או ליתר דיוק "לחנוק אותה". חשוב מאוד לוודא כי כל המטפים בהם משתמשים תמיד בתוקף ואם מטף אינו בתוקף, להחליף אותו באופן מיידי, שכן הוא אינו אפקטיבי.
 
גלאי עשן - ציוד נוסף המשמש לגילוי אש הם גלאי העשן. כאן מדובר על גלאים בתוכם יש חיישנים מיוחדים שמטרתם לזהות עשן באותו חלל. ברגע בו הם מזהים עשן הם מפעילים את אזעקת האש, דבר אשר גורם לכל האנשים המצויים באותו בניין להתפנות. ישנם גלאי אשר משמשים חלק ממערכת של גילוי אש. כלומר, ברגע בו הם חשים בעשן, הם מפעילים אזעקה, משחררים קריאה לכיבוי אש ומפעילים את מערכת הספרינקלרים במקום.

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה