שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7542
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

קודן דלת לביטחון שלכם ושל ילדכם


 karaAdmin

 karaAdmin

 
 

קודן דלת

בבתים פרטיים השימוש באינטרקום בשער הכניסה או בדלת הולך ונהיה נפוץ יותר ויותר, מאחר שהסכנות שבהשארת שער פתוח או דלת פתוחה לכל מי שרוצה הן ידועות, והצורך בביטחון ובבטיחות הינו בסיסי וחיוני ביותר. לפעמים אפילו כניסה של בעלי חיים לשטח הבית הפרטי מעיקה ושער בכניסה הוא מחוייב המציאות. אבל ההגנה העיקרית של נעילת השער היא בעיקר מכניסת גורמים לא רצויים כגון פורצים וגנבים, וכמובן, במקומות שקרובים לגורמים עויינים, נחוצה הגנה מפני חדירות מחבלים וכדומה.

אבל לא נפחיד אתכם יותר מידי. היום כמעט בכל בית פרטי מותקנת מערכת אינטרקום מסוג כלשהו, ולו בלבד שניתן יהיה לנעול את השער, ולפתוח אותו מרחוק.

האינטרקום בפתחי הבניין מהווה מנעול כניסה לדיירי הבנין וניתן לפותחו מבפנים ומבחוץ. השימוש הנפוץ של פתיחת הדלת לאורחים ע"י לחיצה על שפופרת על ידי דיירי הבית ההוא שימוש נפוץ וידוע. כמובן שהוספת מצלמה בפתח בניין מגורים או בית וכמובן במבני ציבור למיניהם היא בגדר "מאסט". וכל המרבה באמצעי אבטחה לבניין הרי זה משובח. ידוע שחברות הביטוח משקללות את הנתון של הימצאות קודן בבית או ברכב.  העניין הוא עם פתיחת הדלת של הבניין או השער של הבית הפרטי על ידי הדיירים עצמם והוא בעצם נעשה על ידי קודן.

מהו קודן?

קודן הוא בעצם סוג של מערכת לפתיחת הדלת ע"י מערכת דומה לאינטרקום. במקום לפתוח את הבית עם מפתח פשוט לוחצים קוד שמורכב מספרות וכוכבית או סולמית, והדלת נפתחת.

מערכת קודן דלת או בשער הכניסה היא מערכת שמתאימה לבתים פרטיים, לבניינים, לבתי עסק – בנקים, משרדים,  ולמבני ציבור ועוד. כמובן שבמגזר הפרטי היא נפוצה יותר בבתים יוקרתיים, ובבניינים רבי תושבים. ומטרתו של הקודן לאבטח את המקום מפני חדירה לשטח הפרטי ללא רשות, כאמור.

היתרונות שבשימוש בקודן הינם רבים ומגוונים. קודן מצוין לילדים, ויכול למנוע מהם אובדן של מפתח, וכמובן כניסה ויציאה חופשית מתוך הבניין והחוצה כשהם משחקים למטה, עולים ויורדים, והם לא צריכים לזכור לקחת איתם מפתח של הבניין, אלא רק לזכור כמה ספרות ולהקיש אותם בכניסה.

מסביבנו קודנים רבים, בבית, במכונית בבניין. ואנחנו במרבית הזמן אפילו לא שמים לב שאנו משתמשים בהם.

מהם הפרמטרים החשובים ברכישת קודן?

הדבר הראשון הוא לברר מהם הצרכים הטכניים למטרת התקנת הקודן בכניסה לבניין או לבית. ישנם קודנים לבית פרטי עם קוד אחד, ויש קודנים בבניינים פרטיים שצריכים מערכת זיכרון שתשמר את הסיסמאות של כל אחד ואחד מן הדיירים הרבים של הבניין. מעבר לזה, צריך להחליט האם הקודן ישולב גם בקריאה של כרטיס, או בקריאה ביומטרית.

כמו כן יש לברר מה תדירות השימוש בקודן, ולפי זה להתקין קודן בעל עמידות גבוהה. כשהקודן מותקן בשער או בדלת של בית פרטי, זה פחות קריטי, אבל במקרים שבהם הקודן צריך לשמש מאות ואלפי כניסות של עובדים במהלך יום או אחד או אפילו בשעה האיכות והעמידות של הקודן צריכות להיות ברמה הגבוהה ביותר.

אין לשכוח שהקודן ממוקם בכניסה לפתח הבית או הבנין, ולעיתים האסתטיקה היא דבר חשוב שגם אותו יש לקחת בחשבון. בבתים מעוצבים מומלץ שהקודן יתאים לרוח העיצובית של הבית או לפחות יתכתב איתה בצורה כלשהיא. ישנם קודנים שעשויים מתכת או פלסטיק בעיצוב קלאסי או מודרני וכמובן קודנים שמופעלים על ידי מקשי מגע. כל אחד והטעם שלו. והעיקר כמובן לא לשכוח שהדבר החשוב ביותר הוא שתרגישו שאתם מוגנים ובטוחים בתוך הבית שלכם.

 

 

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה