שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2556
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

קמין עץ פשוט בהשוואה ל קמין עץ קטליטי


yakov cohe
 
 

קמין עץ פשוט בהשוואה ל קמין עץ קטליטי 

כולנו נוהגים לווסת אחר טמפרטורת הדירה בימי הקיץ הלוהטים בעזרת מזגן עוצמתי ובעל איכות גבוהה, אך דבר שעובד מצוין בקיץ הוא לא כזה רלבנטי לחורף בארץ ויותר ויותר משפחות מעדיפות לחמם את ביתם על ידי קמין עץ יקרתי. הקמין הוא גוף ש מפיק חום רגיל על כל רחבי חלל המגורים ע"י שריפת עץ. כתוצאה מכך אינה נגרמת התחושה של היובש והמחנק המורגשת בזמן השימוש במזגן המופעל במצב חום. ומלבד לחום הטבעי, קמין העשוי בעץ מושקע הנו אלמנט אופנתי מרכזי בבית המגורים ונותן לו אופי מכובד ומשפחתי. יש שני מינים של קמיני עץ- קמין עץ שכיח והקמין הקטליטי. בדבר ההבדלים ביניהם נעמוד במאמר הקצר שלפניכם. 

קמין רגיל (non-catalytic) 
קמין עץ רגיל עושה שימוש בגזעי עץ בתור חומר בערה ולמעשה מייצג את הדרך הקדומה מבין כולם שבה היו רגילים אנשים לחמם את בתיהם. אופן השימוש בקמין הקונבנציונלי מתחיל בהבערה ראשונית של גזעי העץ בעזרת חומר בערה יעיל (במצב מוצק בלבד). הקמין מורכב בשיטה כזו ככה שהוא יקבל חמצן משני פתחי אוויר עיקריים – תחתית הקמין ומפתח צר בחלון שנמצא בחזית. מהלך הבערה ההתחלתי גורם את החמצן לזרום לאיזור הקמין וללבות את האש כש העשן ותוצרי פליטת השריפה האחרים מזנקים כלפי מעלה ויוצאים דרך הארובה. כל קמין עץ מכיל ווסת ש תפקידו הוא לאפשר לנו שליטה על כמות האוויר הנכנסת לקמין, כאשר יותר אוויר שווה בערה חזקה יותר וחום גבוה יותר יותר. קמין העץ הרגיל פשוט לתפעול, הוא לא עולה הרבה, אינו תובע כמעט טיפול והוא מאופיין במראה המלבב של להבות האש, מרכיב בלתי נפרד מחוויית השימוש בו. 

קמין העץ הקטליטי 
קמין עץ זה מכיל קטליזטור אשר תפקידו להוריד אחר טמפרטורת העשן בתא נפרד ולהחזיר אותו עוד פעם לתא הבערה באופן זה שהוא יכול ליצור חום נוסף מעשן ומחלקיקים שונים. קמין העץ הקטליטי מצליח לבצע שימוש אפקטיבי מעט יותר בחומר הגלם ככה שהבערה מלאה וחסכונית הרבה יותר ובמילים אחרות, יתאפשר לכם ליצור מעט יותר חום או משך פעולה ארוך הרבה יותר עם אותה כמות עצים. סוג זה של קמין עץ הינו יקר מעט יותר, מחייב החלפה של קטליזטור מעת לעת אבל הינו חסכוני באופן ניכר. קמין זה גם חסר את הלהבות המרצדות שאנחנו אוהבים שכן תא הבערה מכיל עשן הממסך את כל מראה העץ הנשרף.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה