שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

שאיבת בורות ביוב


רוני רונאל
 
 

 

ייתכן ולא יצא לכם עדיין להיתקל במושג "שאיבת בורות ביוב" אך הוא בהחלט חשוב להבנה וידע הוא תמיד מה שנקרא "כוח". לכן, גם אם אתם לא נמצאים במצב שישנה סתימה בביוב ואתם נדרשים כרגע לטפל בה, לא יזיק אם תוכלו להחכים עוד ולצבור ידע שיעזור לכם לעתיד לבוא, כי כמו שתבינו מייד – בהחלט ייתכן ותדרשו להיתקל במצב כזה ביום מן הימים.

 

נטיית הביוב להיסתם אחת לתקופה

סתימה היא לא דבר שנובע דווקא מהתנהלות לא נכונה עם צנרת הביוב. סתימות נוצרות מדי פעם בצורה טבעית כיוון שפסולת מרובה עוברת דרך הצנרת. כאשר מדברים על הביוב, כמויות הפסולות הן הגדולות ביותר כיוון שכל הפסולת שאנו צורכים וגורמים לה כשאנחנו נמצאים בבית או במפעל מתנקזת בדיוק למקום הזה. כשאנחנו מדברים על פסולת אפשר להזכיר את השערות שמצטברות כתוצאה מנשירת שיער במהלך מקלחת, צואה שמצטברת לאחר הורדת המים באסלת השירותים, שיירי מזון שאנו שוטפים אל תוך הכיור בזמן שטיפת כלים וכל מיני זבל אחר שאנו מעבירים לתוך צנרת הביוב במודע ושלא במודע. הביוב מנקז אליו את כל הפסולת הזו ואחת לכמה זמן תיווצר בו מן הסתם סתימה בשל הכמויות הללו שתדרוש שאיבת בורות ביוב באמצעות המכשור המתאים.

 

תפעול שאיבת בורות ביוב בצורה יסודית

נוצרת הסתימה ואז ישנו צורך גם לטפל בה שהרי אם נישאר עם ביוב סתום הריח הנורא שיעלה לא יאפשר לנו להמשיך להתנהל ואם נתעלם מהסתימה בכל זאת היא ככל הנראה תחריף ויכולה אף להוביל לפיצוץ של הצנרת. הטיפול שנעשה הוא באמצעות מכשור הנקרא "ביובית" – משאית שלה משאבה רבת עוצמה המסוגלת לשאוב 20,000 ליטר של מים בדקה אחת בודדת. צוות ביובית מונה לפחות כשניים או שלושה פועלים המוזנקים מחברת האינסטלציה לביצוע שאיבת בורות ביוב.

אגב, יש לציין שהשירות ניתן בדרך כלל בבתי מלאכה ומפעלים שבהם פסולת רבה ושומנית עוברת מדי יום בכמויות מסחריות ודורשת טיפול מהיר ושוטף על תקן קבוע. אותו צוות ביובית יגיע לאזור המפעל או הבית עם הביובית, יחבר באמצעות כלי אינסטלציה שונים (פטישים כבדים, מברגים, אזמלים ועוד) את מערכת השאיבה לפתח בור הביוב ויפעל על-מנת לשאוב ולנקות את כל הפסולת.

בסיום העבודה ידאג צוות הביובית לנקות את כל השטח שבו התבצעה השאיבה שהרי תתכן פליטת פסולת במהלך השאיבה והרי לא נרצה להשאיר את המקום מלוכלך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה