שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תוכנית המתאר הארצית 38 – בואו לברר במה מדובר


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

רבים אינם יודעים זאת אך מדינת ישראל יושבת במקום בעייתי – על השבר הסורי אפריקאי. מהו בעצם המשמעות לכך? ובכן, השבר הסורי אפריקאי הוא בעצם בקע שבסופו של דבר גורם לרעידות אדמה בעוצמות שונות במדינת ישראל ובמקומות נוספים בהם הוא עובר (כמו לדוגמא: בקעת הלבנון, סוריה, קניה וכן הלאה).

כמו כן, על פי סקרים לצד תחזיות רבות שנערכו בנושא ישנה סבירות גבוהה שתתקוף את ישראל רעידת אדמה בעוצמה חזקה אך הבעיה היא כמובן שאי אפשר לדעת מתי בדיוק הדבר יקרה. כחלק מהיערכות למצב זה בשנת 99 התכנסה ועדה ממשלתית בשם "ועדת היגוי ממשלתית" שעסקו בנושאי ההכנה של מדינת ישראל לקראת רעידת אדמה.

מידע כללי בנושא

בישראל קיימות תקנות בכל הנוגע לעמידותם של מבנים ברעידות אדמה, התקנות קיימות משנת 1975. תוכנית שמתייחסת לחיזוקם של כל המבנים שאינם עומדים בדרישות הללו נקראת תמא 38 (קיצר לשם המלא – תוכנית המתאר הארצית 38). התוכנית יצאה לדרכה בשנת 2005 והיא בעלת מטרה ברורה והיא להציל כמה שיותר חיי אדם.

כמו כן, מעבר לכך שהתוכנית רוצה להציל חיים היא מעניקה כל מיני תמריצים כלכליים כך שאנשים ירצו לממש את זכותם  לחזק את המבנה בו הם גרים וגם ליהנות מהטבות נוספות אותה מציעה תמא. אז אילו הטבות מציעה תמ"א 38? ובכן, התוכנית מציעה הוספה של מעלית, שיפוץ חנייה, שיפוץ שבילי הגישה אל המבנה, הוספה של יחידות דיור, הרחבה של הבתים, שיפוץ חדרי המדרגות, צביעה של המבנה, בנייה של חדר אשפה וכן הלאה.

כמו כן, חשוב לזכור – כל ההטבות והשיפוצים במבנים נעשים באישור העירייה (כך שהשיפוצים הללו לא יפגעו במבנים הסמוכים) וכן בהחלטה משותפת בין וועד הבית של המבנה לבין היזם/הקבלן שהוחלט שיבצע את הפרויקט. מומלץ לזכור – ניתן למצוא אמנם קבלנים/יזמים רבים אך יש לבחור קבלן/יזם שערכו בעבר את הפרויקט הנ"ל מכיוון שמדובר בפרויקט מיוחד שאיננו דומה לשיפוצי מבנים אחרים בשום צורה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה