שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תוכנית המתאר הארצית 38 – התמריצים הכלכליים


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

 

 

אז מהי בכלל תוכנית המתאר הארצית עליה בוודאי שמעתם לא פעם ולא פעמיים? ובכן, תמא 38 היא אוסף של כל מיני תקנות שתפקידן הוא לאפשר לדיירים שמתגוררים במבנים מסוכנים לחזק את דירתם ובעצם להציל את חייהם.

אז מדוע זה התחיל בכלל? מדוע לפתע מדינת ישראל החליטה שקיים צורך לחזק מבנים ישנים? ובכן, מדינת ישראל יושבת על אחד המקומות הבעייתיים ביותר בעולם – השבר הסורי אפריקאי. שבר זה מועד לפורענות ופעמים רבות גורם לרעידות אדמה במדינות בהן הוא עובר בכל מיני עוצמות שונות ובשל כך קם הצורך לחזק מבנים ישנים שנבנו ללא תו תקן לבנייה כנגד רעידות אדמה.

התמריצים הכלכליים – מה הם כוללים?

כמו כן, מכיוון שמדובר על תוכנית רחבת היקף ומלאה בהטבות נהדרות לא כולם יכולים ליהנות ממנה. מבנים שנבנו לפני התאריך 1.1.1980 הם מבנים שלרוב, נבנו ללא תו תקן לבנייה כנגד רעידות אדמה ובשל כך יש לחזקם. כמו כן, במידה ומדובר על מבנים עם שתי קומות שלא עולים על שטח של 400 מ"ר, התוכנית איננה חלה עליהם.

התמריצים הכלליים במסגרת תמא הינם רבים והם כוללים, בין היתר, את הדברים הבאים: ראשית כל, בעלי הדירות שזקוקים לחיזוק ושיפוץ המבנה לא לוקחים חלק מעלויות השיפוץ, אלא הקבלן הוא זה שאחראי על עניין זה. מעבר לכך, במסגרת תוכנית המתאר הארצית 38 יכולים הדיירים ליהנות מהוספת מעלית ואף מרפסת לכל דייר.

מעבר לכך, תמ"א מאפשרת תמריצים כלכליים נוספים, כמו למשל: שיפוץ הבניין, חריגה מקווים של גובה ובנייה, היטל השבחה, פטור ממס של רכישה ומס של מכירה. כמו כן, תמ"א 38 מציעה תמריצים כלכליים גם לקבלנים כשהתמריץ העיקרי של הקבלנים הוא זכויות הבנייה שהם מקבלים על המבנה וכך יכולים הקבלנים להרוויח מחיזוק ושיפוץ המבנה הרעוע.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה