שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

תיקון מזגנים ירוקים


אבי ביטון
 
 

 

עם השימוש הנפוץ במזגנים בשנים האחרונות, ובשל המפגעים הסביבתיים הרבים שנגרמים על ידי שימוש מוגבר במזגנים, גם אם אינם דורשים תיקון מזגנים, גוברת היום הנטייה לייצר מזגנים ירוקים, או מזגנים בעלי תכונות אקולוגיות. מזגנים מסוג זה יהיו יותר ידידותיים לסביבה ובסופו של דבר גם יהיו יותר ידידותיים לחסכון הכספי שלהם. תכונות ירוקות, או אקולוגיות באות ליד ביטוי במספר תחומים. במזגנים הישנים היה נהוג שימוש בגז שפוגע באוזון. כמו במכשירי חשמל רבים גם במזגנים חל שיפור בתחום זה ונעשה שימוש בגז שהוא ידידותי לסביבה, ומכונה גז ירוק, למרות שהוא חסר צבע.

 

אינוורטר

עוד טכנולוגיה שחוסכת חשמל היא מדחס אינוורטר. מדחס רגיל פועל במלוא התפוקה שלו עד שהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה ואז מפסיק. מדחס אינוורטר פועל לפי הצורך הסביבתי. היעילות האנרגטית שלהם פועלת כך שהם לא נדלקים ונפסקים כמו מזגן רגיל אלא מתאימים את התפוקה שלהם למצב הכללי. מזגנים אלה משתלמים לאנשים שהמזגן אצלם פועל ללא הפסקה, יום ולילה. ואז הם יכולים לחסוך בין 30% ל-50% מצריכת החשמל. אך לאנשים רגילים, שמדליקים מזגן רק כאשר חם, עדיף לרכוש מזגן עם נצילות אנרגטית ברמה A. לפני הרכישה, מומלץ להתיעץ בנושא עם טכנאי מזגנים בתל אביב או במקום מגוריכם.

 

מה אנו יכולים לעשות?

בנוסף לרכישת מזגן בעל תכונות אקולוגיות יש דברים רבים שגם אנו יכולים לעשות ביום יום. פעולות אלה גם יחסכו בהוצאות החשמל שלנו וגם יעזרו לשמור על איכות הסביבה. ראשית יש לדאוג לתקינותו של המזגן, להזמין תיקון מזגנים עם כל תקלה ואף לערוך טיפול מונע על ידי טכנאי מזגנים לפני עונת הקיץ הקרובה. שנית, כמו שימליץ כל טכנאי מזגנים בתל אביב, אין להדליק מזגן באופן אוטומטי, אלא לבדוק מה הטמפרטורה בחדר. לשם כך ניתן לקנות טרמוסטט שיוצב בחדר ויבדוק זאת. כאשר החום אינו מעיק אפשר להשתמש במאוררי תקרה או אפילו לפתוח חלונות וליהנות מבריזה נעימה אחרי הצהרים. את המזגן הישן אין לזרוק סתם לזבל אלא למסור אותו למיחזור, ישנן מעבדות של טכנאי מזגנים שמשפצות אותם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה